Boys 09 Yrs/Over 50m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Henry OSBORNE9Arnold 40.49  174 
2.Finley BUNHEJEE9Kimberley 41.11  166 
3.Finley ELLIS9Falcon Nttm 42.79  147 
4.Hou Yu LEI9Bramcote 44.33  132 
5.Liam DAWSON9Ripley 44.85  128 
6.Matthew JACKSON9Kimberley 45.04  126 
7.Dylan WALKER9Falcon Nttm 45.14  125 
8.Harry LEWIS9Sherwood 45.32  124 
9.Makar BABENKO9Retford 45.48  122 
10.Bailey SLATER9Mansfield 46.18  117 
11.Luke HUDD9Sutton 52.50  79 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Dawid SROKA10Sherwood 37.34  222 
2.Joseph LEWIS10Sherwood 37.85  213 
3.Matthew PAVIER10Retford 38.96  195 
4.Jack ARMSBY10Sherwood 41.76  158 
5.Jak BODYCOTT10Arnold 42.81  147 
6.Alexander PEETERS WEEM10Sherwood 43.25  142 
7.Jake LEE10Retford 43.63  139 
8.Benjamin ATKINSON10Retford 43.71  138 
9.Matthew WADE10Mansfield 43.76  137 
10.Connor WILCOX10Bramcote 44.69  129 
11.Josh WAKELIN10Kimberley 44.72  129 
12.Martin VALTCHANOV10Bramcote 44.85  128 
13.Harry YORSTON10Mansfield 45.03  126 
14.Jack BERTA10Sutton 45.04  126 
15.Spike ATKINSON10Sutton 45.84  119 
16.William FRANCIS10Kimberley 47.07  110 
17.Alexander SLANEY10Sherwood 49.38  95 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph SADLER11Sherwood 38.27  206 
2.Kynan WONG11Bramcote 40.58  172 
3.Lynden JOHNSON11Hucknall Lin 43.58  139 
4.Latrell WYNTER11Arnold 44.38  132 
 Ben PIERPOINT11Southwell DNC    
 Giovanni BALANUR11Sutton DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Adam PRING12Sherwood 37.12  225 
2.Niall PEETERS WEEM12Sherwood 37.38  221 
3.Oliver CLAY12Radford 38.35  204 
4.Bailey WARD12Sherwood 39.10  193 
5.Evan-Ross COGGINS12Co Derby 39.43  188 
6.Connor MARSH12Sutton 39.83  182 
7.Ethan BARRACLOUGH12Sherwood 40.11  179 
8.James COX12Bramcote 40.37  175 
9.Benjamin WEBSTER12Bramcote 41.73  159 
 Kade THEAKSTONE12Bramcote DNC    
 Jake BIGGS12Sherwood DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 33.11  318 
2.Morgan GALLIMORE13Mansfield 35.41  260 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas FLETCHER14Sherwood 31.95  354 
2.Alexander HEATLEY14Deepings 32.62  333 
3.Liam MARSHALL14Retford 33.49  307 
4.Samuel WILLIAMS14Arnold 33.87  297 
5.Owen WAKEFIELD14Sherwood 33.92  296 
6.Joseph STATHER14Crewe Flyers 35.16  265 
7.Matthew HULL14Sherwood 35.51  258 
8.Jake HUDD14Sutton 35.96  248 
9.Liam MARSH14Sutton 37.54  218 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Benjamin CANAVAN-TAYLO18Falcon Nttm 29.74  439 
2.Samuel CREAK18Sutton 29.85  434 
3.Zak FIELDING15Crewe Flyers 30.10  423 
4.Brendan O'KEEFE17Mansfield 30.68  400 
5.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 31.19  380 
6.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 31.51  369 
7.Sam MURDEN16Falcon Nttm 31.52  369 
8.Aaron LEE16Sutton 31.60  366 
9.Daniel JOHNSTON15Sutton 31.61  365 
10.Kyle RAISON15Falcon Nttm 32.13  348 
11.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 32.59  333 
12.Henry SLAWSON15Mansfield 32.80  327 
13.Eric ANSCOMBE15Radford 34.84  273 

UP