Boys 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph LEWIS10Sherwood 1:19.02  237 37.96
2.Dawid SROKA10Sherwood 1:21.07  219 39.80
3.Matthew WOODHALL10Sutton 1:22.94  205 41.99
4.Jack ARMSBY10Sherwood 1:26.79  179 42.06
5.Connor WILCOX10Bramcote 1:36.63  129 47.63
6.William CURTIS10Braunstone 1:36.85  129 47.90

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Marik GOODWIN11Worksop 1:18.92  238 38.81
2.Joseph SADLER11Sherwood 1:19.35  234 39.34
3.Latrell WYNTER11Arnold 1:37.68  125 47.21
 Joshua MERRIFIELD11Arnold DNC     

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joshua LEESON12Sutton 1:15.95  267 37.52
2.Adam PRING12Sherwood 1:17.57  251 38.25
3.Adam HUDSON12Sutton 1:18.27  244 38.45
4.Jack BANNISTER12Arnold 1:19.81  230 39.27
5.Connor MARSH12Sutton 1:25.45  187 41.18

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 1:08.20  369 33.31
2.Morgan GALLIMORE13Mansfield 1:17.99  247 38.20
3.Liam MEIKLE13Calv Bing 1:20.01  228 39.08

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Benjamin SHARROCKS14Mansfield 1:06.65  395 32.77
2.Alexander HEATLEY14Deepings 1:09.60  347 33.90
2.Thomas FLETCHER14Sherwood 1:09.60  347 34.01
4.Owen WAKEFIELD14Sherwood 1:10.80  330 34.33
5.Samuel WILLIAMS14Arnold 1:11.31  323 34.72
6.Liam MARSHALL14Retford 1:13.00  301 35.11
7.Matthew HULL14Sherwood 1:14.70  281 36.56
8.Joel MORLEY14Bramcote 1:15.63  270 37.50
9.Jake HUDD14Sutton 1:17.88  248 38.18
10.Jacob ROBERTS14Retford 1:19.32  234 39.32
11.Liam MARSH14Sutton 1:21.93  213 40.93

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Benjamin CANAVAN-TAYLO18Falcon Nttm 1:03.60  455 30.10
2.Samuel CREAK18Sutton 1:04.91  428 30.81
3.Brendan O'KEEFE17Mansfield 1:05.50  417 31.99
4.Sam MURDEN16Falcon Nttm 1:05.54  416 31.90
5.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 1:06.33  401 32.35
6.George PARTRIDGE15Calv Bing 1:06.54  397 32.42
7.Zak FIELDING15Crewe Flyers 1:07.25  385 32.09
8.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 1:07.68  378 32.93
9.Daniel JOHNSTON15Sutton 1:07.70  377 32.62
10.Henry SLAWSON15Mansfield 1:08.96  357 33.64
11.Aaron LEE16Sutton 1:10.93  328 -
12.Kyle RAISON15Falcon Nttm 1:11.53  320 34.15
13.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 1:12.35  309 34.62
14.Christopher NATHWANI-C16Radford 1:12.67  305 34.70

UP