Boys 09 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry OSBORNE9Arnold 2:59.77  205 43.101:30.282:17.20
2.Finley BUNHEJEE9Kimberley 3:07.87  180 44.161:33.022:21.57
3.Makar BABENKO9Retford 3:10.70  172 45.971:35.472:25.08
4.Hou Yu LEI9Bramcote 3:15.20  160 45.571:36.762:27.73
5.Harry LEWIS9Sherwood 3:18.73  152 46.121:36.392:27.51
6.Bailey SLATER9Mansfield 3:19.25  151 48.251:40.332:31.84
7.Dylan WALKER9Falcon Nttm 3:24.95  138 46.511:39.692:34.25

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph LEWIS10Sherwood 2:47.33  255 40.381:24.322:06.82
2.Matthew WOODHALL10Sutton 2:50.03  243 42.101:25.692:08.74
3.Dawid SROKA10Sherwood 2:52.70  231 40.131:24.012:09.67
4.Matthew PAVIER10Retford 3:00.25  204 41.321:28.352:15.75
5.Owen HARDING10Sherwood 3:03.21  194 43.401:30.442:17.85
6.Jack ARMSBY10Sherwood 3:03.71  192 43.391:30.962:19.10
7.Benjamin ATKINSON10Retford 3:12.42  167 45.501:35.322:26.18
8.Alexander PEETERS WEEM10Sherwood 3:13.93  163 45.261:35.912:27.13
9.William CURTIS10Braunstone 3:16.87  156 47.181:38.402:28.43
10.Kieran THOMPSON10Mansfield 3:23.01  142 48.631:41.002:32.49
11.Spike ATKINSON10Sutton 3:27.27  134 49.981:43.202:35.94
12.Jack BERTA10Sutton 3:29.56  129 52.00-2:41.11

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Marik GOODWIN11Worksop 2:42.47  278 38.501:20.082:02.05
2.Joseph SADLER11Sherwood 2:50.72  240 40.541:24.462:08.75
3.Joshua MERRIFIELD11Arnold 2:55.79  219 41.511:26.352:11.47
4.Giovanni BALANUR11Sutton 3:05.07  188 43.671:31.302:19.73
5.Benjamin DAVIS11Falcon Nttm 3:09.62  175 43.541:32.242:21.54

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua LEESON12Sutton 2:38.61  299 37.041:17.061:58.30
2.Bailey WARD12Sherwood 2:45.96  261 40.051:22.302:05.20
3.Jack BANNISTER12Arnold 2:50.19  242 40.581:24.292:08.32
4.Niall PEETERS WEEM12Sherwood 2:57.76  212 41.001:26.632:13.67
5.Connor MARSH12Sutton 3:02.11  197 43.011:30.762:17.62
6.James COX12Bramcote 3:02.37  196 41.671:28.912:17.08
7.Owen-Ben SLADEN12Sherwood 3:16.31  157 47.311:37.592:28.32
 Kade THEAKSTONE12Bramcote DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 2:27.17  374 34.941:12.491:50.57
2.Samuel TEMPLETON13Retford 2:35.25  319 36.861:16.191:55.85

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Benjamin SHARROCKS14Mansfield 2:19.61  439 33.071:08.351:44.37
2.Rhys TAYLOR14Mansfield 2:24.29  397 33.261:09.531:47.45
3.Thomas FLETCHER14Sherwood 2:28.86  362 34.631:12.351:51.50
4.Samuel PEARSON14Long Eaton 2:30.22  352 34.991:13.001:52.26
5.Matthew HULL14Sherwood 2:34.51  323 36.621:15.971:55.88
6.Joel MORLEY14Bramcote 2:39.45  294 36.911:17.231:58.65
7.Joseph STATHER14Crewe Flyers 2:39.95  291 37.101:18.722:00.59
8.Liam MARSH14Sutton 2:51.51  236 39.881:24.362:09.32

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Brendan O'KEEFE17Mansfield 2:20.09  434 32.441:08.301:45.49
2.George PARTRIDGE15Calv Bing 2:20.73  428 32.831:08.551:45.48
3.Henry SLAWSON15Mansfield 2:23.79  401 33.471:09.661:47.10
4.Jack WILSON15Calv Bing 2:24.83  393 34.551:12.081:49.72
5.Daniel WILSON15Long Eaton 2:26.59  379 35.031:12.781:50.34
6.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 2:26.67  378 33.971:10.661:48.70
7.Fabio INCERTI15Newark 2:35.41  318 36.591:16.121:56.52
8.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 2:36.82  309 35.951:16.171:57.12

UP