Boys 09 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Finley BUNHEJEE9Kimberley 3:18.21  169 44.231:33.892:33.16
2.Henry OSBORNE9Arnold 3:19.53  165 49.691:37.702:36.90
3.Hou Yu LEI9Bramcote 3:20.64  163 46.731:37.692:35.56
4.Matthew JACKSON9Kimberley 3:25.56  151 50.261:40.832:39.39
5.Bailey SLATER9Mansfield 3:37.17  128 57.261:47.152:53.04
 Harry LEWIS9Sherwood DQ T 4L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL10Sutton 2:56.56  239 38.981:25.272:16.95
2.Dawid SROKA10Sherwood 3:00.20  225 38.841:25.312:19.48
3.Owen HARDING10Sherwood 3:04.12  211 40.821:29.172:23.47
4.Jack ARMSBY10Sherwood 3:12.44  184 41.071:25.472:29.24
5.Spike ATKINSON10Sutton 3:20.06  164 44.691:37.582:35.94
6.Benjamin ATKINSON10Retford 3:20.66  163 48.741:40.742:38.18
7.Alexander PEETERS WEEM10Sherwood 3:23.32  156 50.471:39.782:41.33
8.Jack BERTA10Sutton 3:24.56  153 48.591:40.802:39.31
9.Connor WILCOX10Bramcote 3:26.42  149 48.431:38.962:39.85
10.William FRANCIS10Kimberley 3:29.46  143 46.031:40.702:42.86
11.William CURTIS10Braunstone 3:35.31  132 49.281:42.112:46.46

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Marik GOODWIN11Worksop 2:53.26  253 40.581:23.172:15.50
2.Joseph SADLER11Sherwood 2:55.65  243 38.201:21.392:17.00
3.Nicholas MELDRUM11Mansfield 3:02.97  215 41.071:29.502:23.80
4.Kynan WONG11Bramcote 3:04.34  210 41.381:26.982:22.17
5.Latrell WYNTER11Arnold 3:25.05  152 46.011:37.142:40.58

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua LEESON12Sutton 2:40.94  316 33.401:13.042:02.61
2.Adam PRING12Sherwood 2:45.66  289 35.951:16.792:08.70
3.Bailey WARD12Sherwood 2:47.38  280 37.511:19.752:11.43
4.Jack BANNISTER12Arnold 2:49.92  268 37.481:20.292:13.38
5.Adam HUDSON12Sutton 2:51.56  260 36.261:19.102:11.12
6.Connor MARSH12Sutton 2:53.49  252 38.211:24.012:14.23
7.Ethan BARRACLOUGH12Sherwood 2:58.92  230 38.781:26.252:19.48
8.James COX12Bramcote 3:16.85  172 42.411:31.612:29.55

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 2:29.25  396 34.171:10.531:55.34
2.Jim FERGIE13Sutton 2:36.83  341 33.041:15.132:00.34
3.Liam MEIKLE13Calv Bing 2:47.72  279 37.111:19.512:10.71
4.Morgan GALLIMORE13Mansfield 2:50.51  265 36.681:19.122:11.92
5.Corey MINOTT13Bramcote 2:53.20  253 37.121:21.412:13.63

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR14Mansfield 2:19.53  485 30.351:07.311:46.53
2.Benjamin SHARROCKS14Mansfield 2:22.82  452 30.561:07.231:49.21
3.Thomas FLETCHER14Sherwood 2:28.25  404 31.901:07.931:53.19
4.Alexander HEATLEY14Deepings 2:32.14  374 33.631:10.811:57.81
5.Samuel WILLIAMS14Arnold 2:32.17  373 33.481:11.851:56.81
6.Liam MARSHALL14Retford 2:34.63  356 33.571:13.461:58.53
7.Matthew HULL14Sherwood 2:38.22  332 34.901:14.942:03.31
8.Joel MORLEY14Bramcote 2:41.54  312 32.421:13.542:05.39
9.Jake HUDD14Sutton 2:43.06  303 35.081:17.282:04.66
10.Jacob ROBERTS14Retford 2:46.38  286 34.811:18.112:07.95
11.Liam MARSH14Sutton 2:48.83  273 35.831:19.352:10.91

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas HOWARTH17Falcon Nttm 2:14.50  541 29.291:04.731:41.89
2.Ruslan GOLUBS15Sutton 2:21.82  461 30.051:07.591:50.51
3.Sam MURDEN16Falcon Nttm 2:22.73  453 30.261:06.291:47.80
4.Jack WILSON15Calv Bing 2:23.22  448 31.051:08.891:51.15
5.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 2:24.73  434 30.791:10.111:51.24
6.Jordan BULL15Deepings 2:25.01  432 30.241:07.611:51.31
7.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 2:27.73  408 30.221:06.301:53.52
8.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 2:30.05  390 30.931:08.001:53.83
9.Brendan O'KEEFE17Mansfield 2:30.36  387 34.321:10.091:55.45
10.Henry SLAWSON15Mansfield 2:30.68  385 33.551:10.571:56.32
11.Kyle RAISON15Falcon Nttm 2:33.75  362 29.801:06.471:54.62

UP