Boys 09 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam DAWSON9Ripley 36.04  178 
2.Henry OSBORNE9Arnold 36.22  176 
3.Hou Yu LEI9Bramcote 36.35  174 
4.Finley BUNHEJEE9Kimberley 37.47  159 
5.Makar BABENKO9Retford 38.15  150 
6.Harry LEWIS9Sherwood 38.48  146 
7.Finley ELLIS9Falcon Nttm 38.63  145 
8.Bailey SLATER9Mansfield 38.86  142 
9.Dylan WALKER9Falcon Nttm 39.43  136 
10.Luke HUDD9Sutton 43.40  102 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph LEWIS10Sherwood 32.75  238 
2.Dawid SROKA10Sherwood 32.86  235 
3.Spike ATKINSON10Sutton 34.86  197 
4.Matthew PAVIER10Retford 35.47  187 
5.Matthew WADE10Mansfield 35.82  182 
6.Owen HARDING10Sherwood 36.06  178 
7.Jack ARMSBY10Sherwood 37.58  157 
8.Jack BERTA10Sutton 37.79  155 
9.Alexander SLANEY10Sherwood 38.14  150 
10.Kieran THOMPSON10Mansfield 38.35  148 
11.Alexander PEETERS WEEM10Sherwood 38.78  143 
12.William CURTIS10Braunstone 38.79  143 
13.Josh WAKELIN10Kimberley 39.91  131 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph SADLER11Sherwood 31.40  270 
2.Nicholas MELDRUM11Mansfield 32.62  241 
3.Joshua MERRIFIELD11Arnold 33.72  218 
4.Giovanni BALANUR11Sutton 33.77  217 
5.Gabriel MOTH11Hucknall Lin 34.23  208 
6.Benjamin DAVIS11Falcon Nttm 34.99  195 
7.Lynden JOHNSON11Hucknall Lin 36.16  176 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Adam HUDSON12Sutton 31.50  267 
2.Oliver CLAY12Radford 32.33  247 
3.Niall PEETERS WEEM12Sherwood 32.43  245 
4.Bailey WARD12Sherwood 33.20  228 
5.Ethan BARRACLOUGH12Sherwood 33.60  220 
6.Connor MARSH12Sutton 33.69  218 
 Kade THEAKSTONE12Bramcote DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kelsey EDWARDS13Sutton 28.37  366 
2.Owen OTTAWAY13Sherwood 29.21  335 
3.Morgan GALLIMORE13Mansfield 29.72  318 
4.Louis ROUND13Radford 29.80  316 
5.Adam WEBBER13Falcon Nttm 31.94  256 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas FLETCHER14Sherwood 27.51  401 
2.Nathaniel WOOD14Falcon Nttm 27.56  399 
3.Samuel PEARSON14Long Eaton 28.11  376 
4.Jake HUDD14Sutton 29.10  339 
4.Owen WAKEFIELD14Sherwood 29.10  339 
6.Joseph STATHER14Crewe Flyers 29.17  337 
7.Jacob ROBERTS14Retford 29.26  333 
8.Matthew HULL14Sherwood 30.45  296 
9.Liam MARSH14Sutton 31.04  279 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alex WRAY16Deepings 24.17  592 
2.Sargon YOUSSEFI-TITCHE24Sutton 24.53  566 
3.Owen ROBERTS17Retford 25.30  516 
4.Brendan O'KEEFE17Mansfield 25.67  494 
5.Thomas HOWARTH17Falcon Nttm 25.71  492 
6.Kyle RAISON15Falcon Nttm 25.93  479 
7.Christopher BAGULEY18Mansfield 25.96  478 
8.Benjamin CANAVAN-TAYLO18Falcon Nttm 26.21  464 
9.Jordan BULL15Deepings 26.32  458 
10.Samuel CREAK18Sutton 26.62  443 
11.Tyrelle HAMILTON15Mansfield 26.69  439 
12.Matthew RADFORD18Mansfield 27.10  420 
13.Daniel JOHNSTON15Sutton 27.11  419 
14.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 27.17  417 
15.Daniel MEARS16Crewe Flyers 27.20  415 
16.Aaron LEE16Sutton 27.58  398 
17.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 27.62  397 
18.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 27.91  384 
19.Daniel WILSON15Long Eaton 28.28  369 
20.Henry SLAWSON15Mansfield 28.36  366 
21.Liam O'KEEFE18Mansfield 28.39  365 
22.Fabio INCERTI15Newark 28.96  344 

UP