Boys 10 Yrs/Over 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph LEWIS10Sherwood 1:11.23  251 34.04
2.Dawid SROKA10Sherwood 1:12.97  233 34.95
3.Matthew WOODHALL10Sutton 1:13.43  229 35.16
4.Owen HARDING10Sherwood 1:17.52  194 36.98
5.Spike ATKINSON10Sutton 1:20.35  174 38.98
6.Jack BERTA10Sutton 1:21.60  167 40.64
7.Martin VALTCHANOV10Bramcote 1:21.79  165 38.68
8.William CURTIS10Braunstone 1:26.10  142 41.08

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joseph SADLER11Sherwood 1:08.48  282 32.97
2.Marik GOODWIN11Worksop 1:08.56  281 33.07
3.Edward DURHAM11Worksop 1:09.91  265 33.91
4.Nicholas MELDRUM11Mansfield 1:10.89  254 34.51
5.Giovanni BALANUR11Sutton 1:13.56  228 34.50
6.Joshua MERRIFIELD11Arnold 1:14.52  219 35.71
7.Samuel MARSH11Ripley 1:23.06  158 38.89

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Joshua LEESON12Sutton 1:06.28  311 31.78
2.Jack BANNISTER12Arnold 1:07.78  291 32.52
3.Adam HUDSON12Sutton 1:09.37  271 32.94
4.Bailey WARD12Sherwood 1:10.23  262 33.68
5.Ethan BARRACLOUGH12Sherwood 1:12.41  239 35.19
6.Oliver CLAY12Radford 1:13.14  231 34.44
7.Connor MARSH12Sutton 1:14.42  220 35.21
8.Owen-Ben SLADEN12Sherwood 1:16.41  203 36.51

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kelsey EDWARDS13Sutton 1:01.73  385 28.94
2.Owen OTTAWAY13Sherwood 1:02.86  365 30.33
3.Louis ROUND13Radford 1:05.29  326 31.46
4.Jim FERGIE13Sutton 1:05.38  324 31.75
5.Corey MINOTT13Bramcote 1:05.62  321 30.56
6.Morgan GALLIMORE13Mansfield 1:05.80  318 31.59
7.Jason LOCKWOOD13Ripley 1:07.21  298 31.83
8.Liam MEIKLE13Calv Bing 1:07.32  297 31.94

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Rhys TAYLOR14Mansfield 57.55  476 27.87
2.Nathaniel WOOD14Falcon Nttm 59.50  430 28.58
3.Thomas FLETCHER14Sherwood 1:00.01  419 28.70
4.Samuel WILLIAMS14Arnold 1:00.06  418 28.56
5.Alexander HEATLEY14Deepings 1:00.51  409 28.89
6.Samuel PEARSON14Long Eaton 1:01.08  398 29.67
7.Liam MARSHALL14Retford 1:01.75  385 29.60
8.Owen WAKEFIELD14Sherwood 1:03.00  362 30.33
9.Joseph STATHER14Crewe Flyers 1:04.02  345 30.22
10.Andrew PARR14Ripley 1:04.34  340 30.74
11.Jacob ROBERTS14Retford 1:05.36  325 31.27
12.Jake HUDD14Sutton 1:05.69  320 31.42
13.Liam MARSH14Sutton 1:07.65  293 32.92

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Alex WRAY16Deepings 52.80  616 25.57
2.Thomas HOWARTH17Falcon Nttm 54.54  559 26.28
3.Owen ROBERTS17Retford 56.10  514 27.15
4.Kyle RAISON15Falcon Nttm 56.56  501 26.99
5.Sam MURDEN16Falcon Nttm 56.77  496 27.68
6.Jordan BULL15Deepings 57.22  484 27.19
7.Samuel CREAK18Sutton 57.66  473 27.56
8.Tyrelle HAMILTON15Mansfield 57.70  472 27.26
9.Brendan O'KEEFE17Mansfield 58.01  464 27.32
10.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 58.29  458 28.07
11.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 59.36  433 28.42
12.George PARTRIDGE15Calv Bing 59.61  428 28.92
13.Daniel JOHNSTON15Sutton 59.64  427 28.51
14.Zak FIELDING15Crewe Flyers 59.88  422 28.69
15.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 59.93  421 28.43
16.Matthew RADFORD18Mansfield 59.99  420 29.28
17.Daniel WILSON15Long Eaton 1:00.59  408 28.95
18.Henry SLAWSON15Mansfield 1:00.68  406 28.78
19.Daniel MEARS16Crewe Flyers 1:00.97  400 28.51
20.Fabio INCERTI15Newark 1:01.82  384 30.08
21.Aaron LEE16Sutton 1:02.10  378 29.62
22.Liam O'KEEFE18Mansfield 1:02.99  363 29.00
23.Vaughan BRYAN16Bramcote 1:03.76  350 30.10
24.Samuel WATSON15Mansfield 1:04.38  340 29.75
25.Christopher STRAY16Long Eaton 1:05.54  322 30.37

UP