Boys 09 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry OSBORNE9Arnold 2:51.79  193 39.441:24.892:09.50
2.Finley BUNHEJEE9Kimberley 2:54.98  183 40.631:26.642:12.44
3.Matthew JACKSON9Kimberley 2:57.55  175 42.301:28.022:14.41
4.Makar BABENKO9Retford 3:00.37  167 41.891:29.832:18.66
5.Hou Yu LEI9Bramcote 3:01.41  164 41.651:29.762:17.51
6.Harry LEWIS9Sherwood 3:03.10  159 40.501:27.372:15.96
7.Bailey SLATER9Mansfield 3:10.49  141 44.401:34.852:25.54
8.Dylan WALKER9Falcon Nttm 3:26.67  111 41.01-2:31.04
9.Luke HUDD9Sutton 3:39.00  93 47.221:43.922:43.81

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL10Sutton 2:34.07  268 36.681:17.391:57.72
2.Joseph LEWIS10Sherwood 2:34.44  266 35.271:15.601:55.85
3.Dawid SROKA10Sherwood 2:35.52  260 36.021:15.741:56.18
4.Owen HARDING10Sherwood 2:47.18  209 38.501:21.312:05.66
5.Jake LEE10Retford 2:53.31  188 39.171:23.562:09.78
6.Jack BERTA10Sutton 2:55.03  182 41.181:27.322:13.41
7.Benjamin ATKINSON10Retford 2:55.46  181 40.231:26.412:13.05
8.Spike ATKINSON10Sutton 2:56.98  177 39.951:26.192:12.91
9.Jack ARMSBY10Sherwood 2:57.19  176 40.501:27.162:14.02
10.Martin VALTCHANOV10Bramcote 2:58.82  171 39.731:25.042:12.02
11.Jak BODYCOTT10Arnold 3:00.39  167 41.041:27.152:15.06
12.William FRANCIS10Kimberley 3:02.28  162 40.721:27.382:16.31
13.Connor WILCOX10Bramcote 3:02.90  160 41.871:29.362:17.65
14.Kieran THOMPSON10Mansfield 3:08.79  145 41.571:31.382:22.81
15.Alexander PEETERS WEEM10Sherwood 3:09.86  143 43.981:34.162:25.07
16.William CURTIS10Braunstone 3:13.58  135 43.751:34.652:24.87
17.Alexander SLANEY10Sherwood 3:24.69  114 43.611:36.29-

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Marik GOODWIN11Worksop 2:27.97  302 34.751:12.501:50.78
2.Joseph SADLER11Sherwood 2:32.26  277 34.331:14.211:54.47
3.Nicholas MELDRUM11Mansfield 2:38.69  245 36.361:17.321:59.41
4.Kynan WONG11Bramcote 2:50.66  197 38.091:21.572:06.95
5.Matthew FEARN11Kimberley 2:52.02  192 39.621:24.862:10.65
6.Latrell WYNTER11Arnold 3:10.51  141 40.511:29.862:20.94
 Ben PIERPOINT11Southwell DNC       
 Giovanni BALANUR11Sutton DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua LEESON12Sutton 2:24.06  328 33.051:10.261:47.80
2.Adam PRING12Sherwood 2:26.77  310 34.901:12.861:50.61
3.Bailey WARD12Sherwood 2:27.46  306 34.031:12.661:50.68
4.Adam HUDSON12Sutton 2:28.81  297 34.071:12.351:51.01
5.Oliver CLAY12Radford 2:35.51  260 34.941:14.981:56.29
6.Evan-Ross COGGINS12Co Derby 2:36.66  255 35.341:15.181:56.80
7.Benjamin WEBSTER12Bramcote 2:38.57  246 35.461:16.131:57.74
8.Connor MARSH12Sutton 2:38.65  245 35.801:17.231:58.64
9.Niall PEETERS WEEM12Sherwood 2:41.73  231 35.591:16.572:00.08
 Kade THEAKSTONE12Bramcote DNC       
 Jake BIGGS12Sherwood DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 2:16.27  387 30.791:04.811:40.22
2.Liam MEIKLE13Calv Bing 2:25.96  315 33.121:10.071:48.74
3.Morgan GALLIMORE13Mansfield 2:26.90  309 34.021:12.561:51.08
4.Corey MINOTT13Bramcote 2:29.28  294 33.271:10.701:49.79

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR14Mansfield 2:03.03  526 28.851:00.471:32.47
2.Alexander HEATLEY14Deepings 2:09.38  453 29.491:02.251:36.45
3.Thomas FLETCHER14Sherwood 2:11.62  430 30.351:03.781:38.42
4.Nathaniel WOOD14Falcon Nttm 2:12.34  423 29.251:02.081:36.96
5.Samuel WILLIAMS14Arnold 2:13.05  416 30.571:04.861:39.44
6.Owen WAKEFIELD14Sherwood 2:13.51  412 30.771:04.841:39.49
7.Matthew HULL14Sherwood 2:15.22  396 31.381:05.671:40.90
8.Liam MARSHALL14Retford 2:17.16  380 31.021:05.931:41.68
9.Joseph STATHER14Crewe Flyers 2:17.85  374 31.181:07.281:44.21
10.Jake HUDD14Sutton 2:22.16  341 32.291:08.031:45.57
11.Andrew PARR14Ripley 2:23.18  334 32.661:08.931:46.38
12.Liam MARSH14Sutton 2:27.74  304 34.231:12.911:51.52

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 2:04.49  508 29.181:01.351:33.85
2.Sam MURDEN16Falcon Nttm 2:04.51  508 29.341:00.851:32.99
3.Kyle RAISON15Falcon Nttm 2:05.37  497 28.521:00.281:33.13
4.Jack WILSON15Calv Bing 2:06.52  484 29.701:02.241:35.10
5.Daniel JOHNSTON15Sutton 2:09.87  447 29.001:01.781:36.37
6.George PARTRIDGE15Calv Bing 2:10.25  444 29.961:03.401:37.58
7.Brendan O'KEEFE17Mansfield 2:10.31  443 29.131:02.821:38.41
8.Ryan RIMMER16Crewe Flyers 2:10.66  439 30.811:04.251:37.67
9.Henry SLAWSON15Mansfield 2:11.82  428 29.601:02.881:37.65
10.Aaron GLOVER16Crewe Flyers 2:13.05  416 30.681:04.351:39.05
11.Matthew RADFORD18Mansfield 2:13.21  415 30.491:04.201:39.01
12.Samuel WATSON15Mansfield 2:23.87  329 30.291:06.241:44.71

UP