Boys 09 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Hou Yu LEI9Bramcote 3:39.67  165 50.311:46.632:44.21
2.Henry OSBORNE9Arnold 3:47.45  149 53.481:53.702:52.86
3.Matthew JACKSON9Kimberley 3:48.19  147 53.841:53.522:52.44

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL10Sutton 3:15.08  236 45.111:35.682:26.07
2.Joseph LEWIS10Sherwood 3:26.32  200 47.221:40.892:34.44
3.Owen HARDING10Sherwood 3:36.82  172 48.991:45.642:41.67
4.Matthew PAVIER10Retford 3:45.00  154 49.231:46.872:46.90
5.Alexander SLANEY10Sherwood 3:51.68  141 53.051:54.142:54.57
6.Martin VALTCHANOV10Bramcote 3:52.30  140 52.871:52.562:53.57
7.Spike ATKINSON10Sutton 3:52.94  139 52.941:52.182:53.16
8.William FRANCIS10Kimberley 3:53.69  137 54.201:55.612:55.61
9.Connor WILCOX10Bramcote 3:55.43  134 55.081:56.192:57.47
10.Jack BERTA10Sutton 4:03.18  122 56.281:58.943:02.44
11.Kieran THOMPSON10Mansfield 4:08.58  114 57.482:02.023:05.31
12.William CURTIS10Braunstone 4:08.94  113 58.932:01.803:07.01

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Nicholas MELDRUM11Mansfield 3:27.09  197 47.301:41.222:35.71
2.Kynan WONG11Bramcote 3:29.94  189 47.171:40.492:35.64

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joshua LEESON12Sutton 3:08.05  264 42.071:29.372:18.67
2.Adam PRING12Sherwood 3:11.35  250 44.171:34.262:25.37
3.Bailey WARD12Sherwood 3:17.15  229 44.991:36.102:27.22
4.George WEBSTER12Falcon Nttm 3:17.22  229 45.621:36.392:28.29
5.Connor MARSH12Sutton 3:20.85  216 45.861:38.052:30.21
 Benjamin WEBSTER12Bramcote DNC       

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY13Sherwood 2:55.29  326 39.171:23.702:10.13
2.Jason LOCKWOOD13Ripley 3:12.09  247 42.191:32.122:23.11

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Benjamin SHARROCKS14Mansfield 2:41.52  416 35.941:16.481:58.66
2.Jake HUDD14Sutton 2:53.26  337 38.701:22.582:08.14
3.Thomas FLETCHER14Sherwood 2:53.49  336 39.131:23.422:08.74

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas HOWARTH17Falcon Nttm 2:28.48  536 32.671:10.271:49.49
2.Ruslan GOLUBS15Sutton 2:36.96  454 35.391:15.711:56.12
3.Zak FIELDING15Crewe Flyers 2:43.79  399 36.481:18.122:00.85
4.Vaughan BRYAN16Bramcote 2:51.21  350 39.261:23.032:07.29
5.Stuart EASTWOOD16Crewe Flyers 2:51.93  345 37.401:20.702:06.40
6.Christopher NATHWANI-C16Radford 2:58.13  310 40.631:25.712:12.37

UP