Girls 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Olivia LEE10Deepings 1:24.22  282 41.10
2.Ellie BLAKEY10Arnold 1:24.27  281 41.86
3.Matilda STRANGE10Braunstone 1:30.34  228 43.71
4.Millie SMITH10CarltonForum 1:30.53  227 44.62
 Aimee GLENDENNING10Arnold DNC     
 Emma PEEL10Mansfield DNC     

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Isabella MUNRO11Worksop 1:14.71  404 36.90
2.Lucy GRATTON11Worksop 1:15.36  393 37.37
3.Amy MEAD11Radford 1:15.55  390 36.79
4.Chloe QUINN11Sutton 1:18.68  345 38.83
5.Amelia TUNNICLIFFE11Sherwood 1:22.05  304 40.20
6.Rhiannon OWEN11Co Derby 1:23.47  289 40.42
7.Lili-Ann CUMMINGS11Crewe Flyers 1:24.35  280 41.15
8.Gracie CLIFTON11Mansfield 1:25.35  270 41.42
9.Elli SEAGRAVE11Mansfield 1:26.29  262 40.87
10.Imogen LYNK11Sherwood 1:31.48  220 43.36

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Rebecca FLISHER12Sherwood 1:13.93  416 36.37
2.Ellis MALSON12Mansfield 1:14.94  400 36.20
3.Jessica DOHERTY12Calv Bing 1:15.93  384 37.18
4.Nicola PEACH12Sutton 1:17.33  364 37.46
5.Millie STANDEN12Sherwood 1:20.64  321 39.21
6.Emma WALLACE12Deepings 1:21.32  313 40.75
7.Amber REDMILE12Newark 1:22.53  299 39.64
8.Ellie BARKER12Falcon Nttm 1:24.01  284 41.26
9.Katie DURRINGTON12Braunstone 1:24.66  277 41.66
10.Charlotte YOUDS12Deepings 1:25.37  270 41.51
11.Ciara SHLACKMAN12Deepings 1:26.93  256 41.66
12.Heather EDWARDS12Sutton 1:29.13  237 42.74

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Imogen WHITING13Bramcote 1:11.00  470 34.63
2.Holly WHITEHEAD13Sherwood 1:11.83  454 35.06
3.Evie TIMMS13Sherwood 1:13.80  419 35.98
4.Niamh BROWN13Deepings 1:15.10  397 36.42
5.Holly ANDERSON13Worksop 1:15.40  393 37.03
6.Alexandra BABENKO13Retford 1:16.49  376 37.32
7.Emily JAMES13Sherwood 1:17.45  362 37.66
8.Katie MELLORS13Southwell 1:17.51  361 37.66
9.Emily KEEN13Sherwood 1:18.23  351 38.30
10.Charlotte ROBB13Braunstone 1:19.91  330 39.37
11.Krystle PRIESTLEY13Sherwood 1:21.73  308 39.57
12.Olivia SLANEY13Sherwood 1:22.27  302 40.15
13.Grace LYNK13Sherwood 1:23.61  288 40.90
14.Molly BURGESS13Retford 1:24.44  279 41.30

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Chloe PEACH14Mansfield 1:08.89  515 33.58
2.Maje Naimh FELTEN14Falcon Nttm 1:12.16  448 34.79
3.Georgia FARR14Crewe Flyers 1:14.14  413 36.91
4.Claire SNOWDEN14Newark 1:17.20  366 37.67
5.Isabelle POUNTAIN14Crewe Flyers 1:18.68  345 37.97
6.Elise YORSTON14Mansfield 1:20.07  328 38.76
7.Heidi CHAPMAN14Braunstone 1:21.24  314 39.51
8.Jasmine FAHY14Bramcote 1:23.84  285 41.55

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Fearn MIDDLETON15Co Derby 1:06.03  585 32.38
2.Jade CLARKE18Sherwood 1:07.45  549 32.43
3.Bethany MOORE16Crewe Flyers 1:09.77  496 33.73
4.Emma DUFF16Crewe Flyers 1:10.00  491 34.08
5.Amelia SALE15Falcon Nttm 1:10.36  483 33.69
6.Lauren QUINN16Sutton 1:11.16  467 34.98
7.Grace FARR16Crewe Flyers 1:12.08  449 35.09
8.Emily WALDRAM16Sherwood 1:12.35  444 35.14
9.Kelda MCKNIGHT18Deepings 1:14.53  406 35.53
10.Hannah TAYLOR15Worksop 1:15.57  390 37.23
11.Natalie BACON16Arnold 1:16.36  378 37.01
12.Finnula HALL15Crewe Flyers 1:17.04  368 37.32
13.Emily CANAVAN-TAYLOR17Mansfield 1:17.79  357 36.56
14.Danielle SHLACKMAN15Deepings 1:19.97  329 39.39
 Elissa BARRACLOUGH15Sherwood DNC     
 Holly MARTIN15Braunstone DNC     
 Lara PROSSER17Sutton DNC     

UP