Girls 09 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Heidi MARRIOTT9Mansfield 3:09.16  255 43.641:33.222:23.91
2.Alice JONES9Sutton 3:17.28  225 46.741:37.952:29.12
3.Olivia BARRETT9Sherwood 3:21.84  210 47.321:39.112:31.83
4.Grace MANSON9Falcon Nttm 3:29.08  189 48.021:42.242:38.23
5.Lauren CHURCH9Sutton 3:34.21  175 49.981:45.762:40.31
6.Tallitha OUD9Sutton 3:34.33  175 49.611:44.732:41.00
7.Lucy HITCHIN9Braunstone 3:37.35  168 49.721:46.782:43.23
8.Amy SHELDON9Kimberley 3:40.16  162 51.911:49.002:46.39
9.Lydia PASCOE9Sutton 3:40.62  161 54.041:49.302:46.28
10.Lucy MITCHELL9Bramcote 3:45.83  150 51.521:48.732:48.33
11.Isabel FLETCHER9Sherwood 3:46.74  148 50.131:49.682:48.90

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia LEE10Deepings 2:53.92  328 41.001:25.332:10.29
2.Jessica REED10Newark 3:00.09  296 42.681:29.262:16.01
3.Jessica SHEPHARD10Bramcote 3:00.25  295 43.321:29.792:16.06
4.Madeleine GISBY10Radford 3:05.51  270 44.701:31.822:20.40
5.Lucy CONROY10Worksop 3:06.33  267 44.421:32.122:20.37
6.Aimee GLENDENNING10Arnold 3:06.86  265 44.241:32.512:21.01
7.Charlie-May MEADE10Mansfield 3:07.37  262 43.911:32.072:21.18
8.Ellethea HAWLEY10Sutton 3:08.13  259 43.991:31.972:21.70
9.Emma PEEL10Mansfield 3:10.36  250 42.701:31.782:22.48
10.Emily RIDGE10Radford 3:15.21  232 45.961:35.872:26.54
11.Millie SMITH10CarltonForum 3:19.05  219 47.611:37.952:31.35
12.Mia KAY10Retford 3:21.76  210 47.371:39.312:31.57
13.Suranne CAVE10Sherwood 3:27.63  193 46.491:40.752:35.89
14.Ella MAHER10Kimberley 3:32.64  179 50.801:44.912:40.20

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Isabella MUNRO11Worksop 2:35.15  463 37.161:16.761:56.62
2.Amy MEAD11Radford 2:37.70  440 37.001:17.271:58.67
3.Chloe QUINN11Sutton 2:39.24  428 38.081:18.111:58.82
4.Gracie CLIFTON11Mansfield 2:49.64  354 40.821:25.272:09.66
5.Amelia TUNNICLIFFE11Sherwood 2:53.29  332 41.001:24.832:10.81
6.Harriet OSTROWSKI-JONE11Bo Barnsley 2:54.27  326 40.681:24.762:10.58
7.Ellie SMEETON11Worksop 2:54.89  323 41.921:27.122:11.26
8.Elli SEAGRAVE11Mansfield 2:57.64  308 39.591:26.322:12.99
9.Rebecca HYATT11Sherwood 2:57.69  308 43.471:28.752:15.06
10.Yanna MIHAYLOVA11Bramcote 3:01.57  288 43.311:29.052:16.14
11.Imogen LYNK11Sherwood 3:16.45  228 43.161:34.042:27.64
 Rhiannon OWEN11Co Derby DQ ST       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rebecca FLISHER12Sherwood 2:36.44  451 37.511:17.521:58.11
2.Ellis MALSON12Mansfield 2:38.84  431 37.411:17.791:59.73
3.Nicola PEACH12Sutton 2:40.40  419 37.901:18.231:59.84
4.Holly MCGARVA12Radford 2:42.26  404 39.141:20.282:01.94
5.Abbie SCOTT12Sherwood 2:47.17  370 39.261:21.622:04.54
6.Ellie BARKER12Falcon Nttm 2:48.18  363 39.751:22.722:06.15
7.Emma WALLACE12Deepings 2:48.50  361 40.241:24.582:08.31
8.Sophie HUTSON12Falcon Nttm 2:49.19  357 40.491:23.992:08.67
9.Millie STANDEN12Sherwood 2:50.22  350 39.021:22.682:06.77
10.Katie DURRINGTON12Braunstone 2:51.43  343 41.751:25.062:08.81
11.Shannon BARRETT12Sherwood 2:54.36  326 39.331:24.582:10.66
12.Lucy WILSON12Calv Bing 2:54.92  323 41.721:26.752:11.73
13.Matilda BOOT12Bramcote 2:55.32  320 42.241:26.932:12.45
14.Ciara SHLACKMAN12Deepings 2:56.60  313 40.721:25.512:11.46

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Abbie CONROY13Worksop 2:34.28  470 37.231:16.571:56.21
2.Imogen WHITING13Bramcote 2:35.24  462 36.061:16.101:57.65
3.Niamh BROWN13Deepings 2:36.50  451 36.801:16.481:57.21
4.Holly ANDERSON13Worksop 2:37.92  439 37.791:17.441:58.37
5.Emily KEEN13Sherwood 2:39.45  426 37.511:18.061:59.36
6.Emily JAMES13Sherwood 2:39.58  425 38.241:18.601:59.77
7.Alexandra BABENKO13Retford 2:40.02  422 37.691:18.131:59.76
8.Katie MELLORS13Southwell 2:44.51  388 38.601:21.652:04.62
9.Krystle PRIESTLEY13Sherwood 2:48.77  359 38.891:21.472:05.39
10.Molly BURGESS13Retford 2:52.00  339 41.731:25.532:09.64
11.Grace LYNK13Sherwood 2:52.26  338 40.541:24.142:09.00

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jade YOUNG14Sherwood 2:31.80  494 35.581:13.911:52.71
2.Claire SNOWDEN14Newark 2:42.48  403 38.201:19.652:01.65
3.Charlotte BAGULEY14Mansfield 2:43.22  397 38.291:19.922:02.10
4.Emma HUTSON14Falcon Nttm 2:45.14  383 39.231:21.742:04.67
5.Georgia BRAMLEY14Radford 2:46.21  376 39.131:21.162:04.53
6.Isabelle POUNTAIN14Crewe Flyers 2:49.45  355 39.291:22.122:06.20
7.Elise YORSTON14Mansfield 2:49.98  352 40.511:23.532:07.57
8.Jasmine FAHY14Bramcote 2:52.99  334 42.161:27.022:10.33

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia SALE15Falcon Nttm 2:18.90  645 32.951:07.971:43.55
2.Lauren QUINN16Sutton 2:24.56  572 34.951:11.641:48.63
3.Bethany MOORE16Crewe Flyers 2:28.10  532 34.431:11.861:49.89
4.Zoe FISHER16Deepings 2:32.25  490 35.141:13.441:52.66
5.Emma DUFF16Crewe Flyers 2:32.57  486 35.721:13.831:53.31
6.Hannah TAYLOR15Worksop 2:35.00  464 36.041:15.221:55.19
7.Kelda MCKNIGHT18Deepings 2:35.18  462 35.631:14.861:55.18
8.Emily WALDRAM16Sherwood 2:41.37  411 35.861:15.171:57.88
9.Danielle SHLACKMAN15Deepings 2:41.81  408 38.701:20.082:01.50
10.Finnula HALL15Crewe Flyers 2:45.70  380 38.951:20.972:03.80
 Heather COX15Bramcote DNC       
 Lara PROSSER17Sutton DNC       

UP