Girls 09 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia BARRETT9Sherwood 3:15.00  260 46.681:38.582:33.02
2.Keira DOBBS9Sutton 3:15.39  259 42.241:33.402:31.58
3.Alice JONES9Sutton 3:25.99  221 47.771:39.922:42.06
4.Heidi MARRIOTT9Mansfield 3:27.28  217 45.031:35.122:38.56
5.Lauren CHURCH9Sutton 3:31.07  205 47.971:38.982:40.75
6.Amy SHELDON9Kimberley 3:36.40  190 51.721:47.942:44.99
7.Lucy HITCHIN9Braunstone 3:38.41  185 47.911:43.142:49.64
8.Tallitha OUD9Sutton 3:38.99  184 49.181:45.192:51.31
9.Gabriella BEARDSLEY9Sherwood 3:41.77  177 55.131:51.952:50.62
10.Lucy MITCHELL9Bramcote 3:57.52  144 52.921:50.102:58.72
11.Esme BARBER9Bramcote 4:01.15  137 58.361:56.583:09.08
 Isabel FLETCHER9Sherwood DQ T 6L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia LEE10Deepings 2:53.42  370 38.061:22.302:14.09
2.Harmony TORRINGTON10Long Eaton 2:57.58  345 42.901:27.352:18.93
3.Mya WATT10Etwall 2:59.50  334 39.671:25.022:18.21
4.Ellie BLAKEY10Arnold 3:00.62  328 41.291:27.212:21.61
5.Ellethea HAWLEY10Sutton 3:09.74  283 43.241:30.972:27.85
6.Suranne CAVE10Sherwood 3:12.16  272 39.481:31.852:29.32
7.Jessica SHEPHARD10Bramcote 3:15.02  260 46.451:32.432:33.39
8.Emma PEEL10Mansfield 3:15.31  259 42.311:31.552:31.23
9.Mia KAY10Retford 3:15.98  256 45.231:36.742:31.55
10.Jessica REED10Newark 3:16.02  256 47.871:34.772:34.67
11.Aimee GLENDENNING10Arnold 3:16.92  253 47.581:37.302:33.18
12.Lilac VIGOR10Bramcote 3:17.86  249 47.591:36.352:33.45
13.Freya MCGARVA10Radford 3:19.19  244 50.231:39.192:34.73
14.Jasmine BRYAN10Bramcote 3:23.47  229 46.891:38.412:37.56
15.Ella MAHER10Kimberley 3:26.76  218 49.221:42.722:41.57
16.Emily RIDGE10Radford 3:30.36  207 49.371:41.632:43.49
 Lucy CARTER10Sherwood DQ T 3L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Isabella MUNRO11Worksop 2:42.46  451 36.581:16.532:04.66
2.Chloe QUINN11Sutton 2:42.50  450 33.571:15.792:05.55
3.Natasha UTLEY11Retford 2:46.72  417 37.281:19.392:10.59
4.Gracie CLIFTON11Mansfield 2:51.89  380 37.531:21.692:13.34
5.Hollie-Mae DOVE11Mansfield 2:55.41  358 39.441:26.122:13.90
6.Amelia TUNNICLIFFE11Sherwood 3:01.86  321 42.391:26.602:21.51
7.Ellie SMEETON11Worksop 3:02.40  318 37.291:22.872:20.64
8.Emily BUTLER11Falcon Nttm 3:04.52  307 42.511:30.082:23.09
9.Blaize SMITH11Mansfield 3:07.19  294 38.301:26.252:24.06
10.Ellie BUNKER11Sutton 3:07.62  292 42.561:32.902:25.89
11.Georgiana TEMPLETON11Retford 3:12.50  271 43.231:30.302:29.18
12.Ella BEARD11Bramcote 3:13.63  266 43.511:31.962:30.34
13.Elli SEAGRAVE11Mansfield 3:15.14  260 41.311:29.332:29.94
14.Lili-Ann CUMMINGS11Crewe Flyers 3:16.18  256 43.351:32.452:31.55
15.Olivia CRESHAM FOX11Bramcote 3:18.72  246 47.441:37.052:34.56
 Fleur BEILBY11Mansfield DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Holly MCGARVA12Radford 2:38.77  483 35.931:17.102:01.44
2.Abbie SCOTT12Sherwood 2:43.07  446 35.34-2:07.35
3.Jessica DOHERTY12Calv Bing 2:44.13  437 36.741:17.632:05.76
4.Rebecca FLISHER12Sherwood 2:45.10  429 36.961:17.602:06.85
5.Nicola PEACH12Sutton 2:46.07  422 35.791:17.882:07.98
6.Charlotte YOUDS12Deepings 2:49.08  400 35.721:18.952:11.48
7.Emma WALLACE12Deepings 2:50.29  391 38.231:21.292:12.46
8.Ellie BARKER12Falcon Nttm 2:51.86  381 38.601:21.122:14.18
9.Sophie HUTSON12Falcon Nttm 2:52.56  376 36.911:23.342:14.55
10.Millie STANDEN12Sherwood 2:54.36  364 37.021:20.812:14.29
11.Matilda BOOT12Bramcote 2:56.59  351 41.091:25.322:17.70
12.Lana DILKS12Long Eaton 2:56.93  349 42.961:28.512:17.72
13.Shannon BARRETT12Sherwood 2:58.35  340 38.421:23.422:17.54
14.Ellie READ12Sutton 3:00.06  331 38.801:26.152:19.66
15.Ciara SHLACKMAN12Deepings 3:07.18  294 44.031:29.912:27.35
16.Francesca INCERTI12Newark 3:08.85  287 42.241:32.302:27.95
17.Heather EDWARDS12Sutton 3:12.48  271 44.441:31.262:27.98
18.Jesse JARDINE12Bramcote 3:12.79  269 42.211:31.442:28.02
 Ellis MALSON12Mansfield DQ SL 5L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lily BOSELEY13Sherwood 2:28.57  589 32.271:08.311:54.15
2.Mia FERGIE13Sutton 2:30.67  565 32.221:10.131:55.32
3.Libby COLEMAN13Sherwood 2:40.58  467 34.741:14.252:03.56
4.Bailie HARRISON13Deepings 2:40.68  466 34.021:17.012:05.69
5.Evie TIMMS13Sherwood 2:43.13  445 34.081:13.552:06.00
6.Niamh BROWN13Deepings 2:43.42  443 35.181:16.362:05.64
7.Natalee MELDRUM13Mansfield 2:44.52  434 33.951:18.182:07.63
8.Emily KEEN13Sherwood 2:47.85  409 35.781:17.572:10.59
9.Grace LYNK13Sherwood 2:55.31  359 38.521:22.882:16.66
10.Bethany RAE-MCCLEAN13Long Eaton 2:59.42  334 38.911:24.512:20.02
11.Krystle PRIESTLEY13Sherwood 3:00.17  330 38.961:23.022:17.87
12.Erica BROWN13Sherwood 3:08.55  288 41.311:32.102:23.37

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jade YOUNG14Sherwood 2:28.89  586 32.631:10.451:54.16
2.Chloe PEACH14Mansfield 2:29.46  579 31.771:08.581:53.79
3.Isabel SPINLEY14Deepings 2:33.22  537 32.441:11.111:58.06
4.Neve FERGIE14Sutton 2:33.48  535 32.531:09.991:57.99
5.Alice GOWING14South Lincs 2:35.11  518 33.301:11.781:59.71
6.Sophie BUNKER14Sutton 2:36.00  509 34.781:15.162:01.33
7.Maisie CHUNG14Arnold 2:36.05  509 32.241:10.691:57.16
8.Charlotte BAGULEY14Mansfield 2:42.41  451 37.151:19.142:03.47
9.Ella SIMMONITE14Worksop 2:42.84  447 32.191:15.132:05.15
10.Emma HUTSON14Falcon Nttm 2:48.38  405 35.811:19.782:08.88
11.Georgia FARR14Crewe Flyers 2:48.67  403 35.971:18.992:07.19
12.Georgia BRAMLEY14Radford 2:51.11  386 36.451:18.932:09.67
13.Sophie MALBON14Sherwood 2:52.49  376 36.031:20.162:13.75
14.Isabelle POUNTAIN14Crewe Flyers 2:54.09  366 36.901:21.702:12.61
15.Elsie BOOT14Bramcote 2:54.83  361 39.841:24.892:12.47
16.Elise YORSTON14Mansfield 2:55.52  357 39.551:23.242:14.17
17.Heidi CHAPMAN14Braunstone 3:09.19  285 38.661:22.992:25.59
 Jasmine FAHY14Bramcote DNC       
 Jade CALDER14Kimberley DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia SALE15Falcon Nttm 2:26.83  611 30.821:07.251:51.71
2.Grace FARR16Crewe Flyers 2:29.98  573 32.671:11.021:55.76
3.Lauren QUINN16Sutton 2:30.67  565 33.411:10.411:56.58
4.Charlotte LOMAS17Radford 2:31.93  551 33.161:11.121:56.93
5.Kelda MCKNIGHT18Deepings 2:35.53  514 34.651:13.282:00.28
6.Hannah CLAY17Radford 2:35.64  513 32.601:12.531:59.53
7.Bethany MOORE16Crewe Flyers 2:36.17  507 33.901:11.631:59.76
8.Jade CLARKE18Sherwood 2:37.47  495 32.081:09.562:00.07
9.Jordan CHAWNER-WRIGHT15Dronfield 2:38.91  482 32.591:11.452:02.68
10.Bethany WILDE15Deepings 2:40.11  471 33.771:14.402:03.98
11.Charlotte ROWLANDS16Crewe Flyers 2:40.85  464 33.891:16.592:02.81
12.Emily WALDRAM16Sherwood 2:43.40  443 36.051:15.682:04.42
13.Emily CATHERALL15Deepings 2:43.51  442 35.141:16.382:03.84
14.Bryony CRANK15Crewe Flyers 2:43.76  440 34.331:15.802:05.29
15.Danielle SHLACKMAN15Deepings 2:44.92  431 35.961:17.352:08.38
16.Berri HARRISON15Deepings 3:04.30  309 39.141:28.422:21.34
 Zoe FISHER16Deepings DNC       

UP