Girls 09 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Keira DOBBS9Sutton 2:48.58  286 38.781:22.342:07.38
2.Alice JONES9Sutton 2:57.03  247 39.501:25.412:12.52
3.Olivia BARRETT9Sherwood 3:03.10  223 40.791:29.012:17.17
4.Gabriella BEARDSLEY9Sherwood 3:11.57  195 40.551:29.492:21.39
5.Heidi MARRIOTT9Mansfield 3:12.46  192 42.701:32.102:23.64
6.Tallitha OUD9Sutton 3:14.33  187 -1:33.992:25.73
7.Lauren CHURCH9Sutton 3:14.50  186 42.321:33.712:26.22
8.Lydia PASCOE9Sutton 3:14.62  186 45.371:35.762:27.12
9.Grace MANSON9Falcon Nttm 3:19.49  173 43.101:35.102:28.35
10.Lucy HITCHIN9Braunstone 3:20.52  170 44.641:36.332:31.29
11.Amy SHELDON9Kimberley 3:22.10  166 46.091:37.992:31.95
12.Esme BARBER9Bramcote 3:23.08  164 44.661:36.882:30.48
13.Isabel FLETCHER9Sherwood 3:36.52  135 46.591:41.822:38.80
14.Lucy MITCHELL9Bramcote 3:39.58  129 46.591:42.332:41.67

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Olivia LEE10Deepings 2:33.53  379 34.651:14.571:55.53
2.Ellie BLAKEY10Arnold 2:36.25  360 36.521:16.381:57.72
3.Ellethea HAWLEY10Sutton 2:45.80  301 37.651:20.072:04.32
4.Jessica REED10Newark 2:47.76  291 38.281:21.022:06.20
5.Suranne CAVE10Sherwood 2:49.41  282 37.841:20.782:05.56
6.Freya MCGARVA10Radford 2:50.14  278 39.141:22.742:08.25
7.Madeleine GISBY10Radford 2:53.26  264 39.911:24.442:09.98
8.Merewyn JONES10Bramcote 2:53.27  264 38.951:24.262:09.79
9.Lilac VIGOR10Bramcote 2:55.58  253 39.201:24.652:11.42
10.Nell POLLEY10Sutton 2:56.38  250 38.851:24.632:11.74
11.Emily RIDGE10Radford 2:56.79  248 40.261:25.882:12.89
12.Aimee GLENDENNING10Arnold 2:56.95  247 40.211:25.382:11.46
13.Jasmine BRYAN10Bramcote 3:03.79  221 42.791:31.332:19.38
14.Charlie-May MEADE10Mansfield 3:06.41  212 41.141:29.742:18.91
15.Ella MAHER10Kimberley 3:07.00  210 42.271:29.502:18.75
16.Millie SMITH10CarltonForum 3:12.84  191 44.191:34.792:25.12
 Emma PEEL10Mansfield DNF       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amy MEAD11Radford 2:22.42  475 32.911:08.701:45.44
2.Chloe QUINN11Sutton 2:22.92  470 33.101:09.541:47.23
3.Lucy GRATTON11Worksop 2:24.66  453 33.231:10.471:48.41
4.Isabella MUNRO11Worksop 2:29.80  408 34.641:13.211:52.79
5.Rhiannon OWEN11Co Derby 2:35.28  366 36.111:16.471:57.49
6.Gracie CLIFTON11Mansfield 2:37.76  349 36.021:16.931:58.39
7.Amelia TUNNICLIFFE11Sherwood 2:38.59  344 35.711:16.801:58.69
8.Hollie-Mae DOVE11Mansfield 2:39.07  341 35.731:16.461:59.28
9.Rebecca HYATT11Sherwood 2:39.35  339 37.201:17.521:59.46
10.Elli SEAGRAVE11Mansfield 2:42.71  318 35.381:17.142:01.32
11.Blaize SMITH11Mansfield 2:42.99  317 36.351:17.592:01.28
12.Yanna MIHAYLOVA11Bramcote 2:44.97  306 37.871:20.392:03.41
13.Ellie BUNKER11Sutton 2:46.30  298 38.091:21.142:04.44
14.Ella BEARD11Bramcote 2:47.96  289 37.631:20.652:04.82
15.Amber THOMPSON11Mansfield 3:02.93  224 39.881:27.382:16.51
 Fleur BEILBY11Mansfield DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Abbie SCOTT12Sherwood 2:21.88  481 32.821:09.071:46.72
2.Charlotte YOUDS12Deepings 2:24.81  452 33.501:11.741:49.49
3.Jessica DOHERTY12Calv Bing 2:25.20  448 33.281:09.831:47.63
4.Rebecca FLISHER12Sherwood 2:26.66  435 34.711:12.451:50.62
5.Holly MCGARVA12Radford 2:26.67  435 35.351:13.591:50.42
6.Ellie BARKER12Falcon Nttm 2:32.05  390 35.311:15.141:54.44
7.Emma WALLACE12Deepings 2:32.77  385 35.411:15.081:55.48
8.Sophie HUTSON12Falcon Nttm 2:33.48  380 34.631:15.051:55.41
9.Millie STANDEN12Sherwood 2:35.55  365 35.241:15.371:56.52
10.Katie DURRINGTON12Braunstone 2:38.88  342 37.621:18.171:59.29
11.Shannon BARRETT12Sherwood 2:39.33  339 35.481:16.581:59.60
12.Ciara SHLACKMAN12Deepings 2:39.44  338 36.161:17.201:59.20
13.Hannah BRAYER12DerbyPhoenix 2:44.71  307 37.381:19.902:04.24
14.Jesse JARDINE12Bramcote 2:49.07  284 36.651:19.342:04.39
15.Heather EDWARDS12Sutton 2:57.97  243 39.421:25.112:12.74

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Holly ANDERSON13Worksop 2:12.93  584 31.731:05.721:39.81
2.Holly WHITEHEAD13Sherwood 2:13.81  573 30.801:04.391:38.91
3.Evie TIMMS13Sherwood 2:18.98  511 31.641:06.711:43.00
4.Natalee MELDRUM13Mansfield 2:19.79  502 33.011:09.151:45.48
5.Libby COLEMAN13Sherwood 2:20.80  492 32.321:07.821:44.57
6.Mia FERGIE13Sutton 2:21.49  485 32.641:08.361:45.34
7.Bailie HARRISON13Deepings 2:23.90  461 32.481:09.351:47.37
8.Emily KEEN13Sherwood 2:24.18  458 33.171:09.791:47.47
9.Imogen WHITING13Bramcote 2:24.20  458 32.561:09.771:47.83
10.Niamh BROWN13Deepings 2:24.54  454 33.461:10.071:47.79
11.Abbie CONROY13Worksop 2:25.62  444 34.261:11.521:49.62
12.Alexandra BABENKO13Retford 2:25.69  444 34.001:11.671:48.96
13.Emily JAMES13Sherwood 2:27.18  430 33.841:11.011:49.21
14.Katie MELLORS13Southwell 2:32.14  390 34.481:13.601:54.09
15.Grace LYNK13Sherwood 2:33.63  378 34.421:13.681:54.59
16.Molly BURGESS13Retford 2:33.88  377 35.491:14.471:54.59
17.Emily FIELD13Ripley 2:34.77  370 36.251:16.041:56.42
18.Lauren DOBBS13Sutton 2:35.97  362 34.821:14.331:56.58
19.Olivia SLANEY13Sherwood 2:36.63  357 35.411:15.091:56.26
20.Alice MULLIGAN13Radford 2:37.45  351 35.611:16.201:58.10
21.Krystle PRIESTLEY13Sherwood 2:40.52  332 36.231:17.231:59.60
22.Hannah BURBANKS13Bramcote 2:43.60  313 36.851:18.902:02.30

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Neve FERGIE14Sutton 2:10.65  616 29.991:02.821:36.65
2.Chloe PEACH14Mansfield 2:13.40  578 30.861:04.541:39.28
3.Alice GOWING14South Lincs 2:14.08  569 30.381:04.501:39.34
4.Sophie BUNKER14Sutton 2:16.73  537 31.711:06.321:41.81
5.Jessica HOWARTH14Falcon Nttm 2:25.91  442 33.681:10.721:48.60
6.Charlotte BAGULEY14Mansfield 2:26.29  438 33.191:10.831:49.62
7.Rebecca BRAYER14DerbyPhoenix 2:26.81  434 33.791:11.631:50.05
8.Sophie MALBON14Sherwood 2:29.84  408 35.041:13.471:53.01
9.Maje Naimh FELTEN14Falcon Nttm 2:29.92  407 32.051:09.691:49.82
10.Georgia BRAMLEY14Radford 2:32.27  389 35.791:14.521:54.13
11.Isabelle POUNTAIN14Crewe Flyers 2:32.98  383 34.161:13.801:54.37
12.Emma HUTSON14Falcon Nttm 2:32.99  383 35.831:16.661:57.40
13.Elise YORSTON14Mansfield 2:33.84  377 34.051:12.931:53.57
14.Heidi CHAPMAN14Braunstone 2:36.94  355 34.971:14.301:55.62
15.Rebecca WINTER14Radford 2:37.80  349 36.061:16.271:57.38
16.Jasmine FAHY14Bramcote 2:39.53  338 36.501:17.821:59.48
17.Elsie BOOT14Bramcote 2:42.15  322 36.871:18.712:01.11
 Robyn GALLOWAY14Arnold DNC       
 Jade CALDER14Kimberley DNC       

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Amelia SALE15Falcon Nttm 2:08.46  648 30.251:03.411:36.87
2.Grace FARR16Crewe Flyers 2:10.30  621 30.051:03.191:36.84
3.Lauren QUINN16Sutton 2:11.99  597 30.681:03.971:38.11
4.Hannah CLAY17Radford 2:13.64  575 30.991:04.731:39.67
5.Emma DUFF16Crewe Flyers 2:17.02  534 31.561:06.001:41.42
6.Kelda MCKNIGHT18Deepings 2:17.86  524 31.581:06.621:42.16
7.Jordan CHAWNER-WRIGHT15Dronfield 2:18.57  516 31.831:07.251:42.94
8.Natalie BACON16Arnold 2:19.60  505 32.121:08.491:45.24
9.Bethany WILDE15Deepings 2:21.89  480 32.231:08.271:45.90
10.Bryony CRANK15Crewe Flyers 2:21.93  480 32.081:08.331:45.90
11.Danielle SHLACKMAN15Deepings 2:21.97  480 33.321:09.891:46.99
12.Emily CATHERALL15Deepings 2:22.52  474 33.061:09.331:47.25
13.Hannah TAYLOR15Worksop 2:22.66  473 32.831:08.771:45.65
14.Emily WALDRAM16Sherwood 2:23.74  462 31.761:07.571:45.55
15.Charlotte ROWLANDS16Crewe Flyers 2:24.16  458 32.171:08.391:45.96
16.Coby MALSON16Mansfield 2:25.61  445 32.351:09.581:49.11
17.Emma KING16Braunstone 2:30.67  401 34.541:13.081:52.19
18.Sophie BECKINGHAM16Radford 2:30.70  401 34.701:13.151:52.38
19.Hannah SIMPSON16Radford 2:31.40  395 34.001:11.911:51.59
20.Alice THEOBALD19Southwell 2:35.76  363 35.141:15.201:55.65
21.Berri HARRISON15Deepings 2:36.14  360 35.001:15.661:58.28

UP