Girls 10 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Mya WATT10Etwall 1:34.78  289 45.75
2.Harmony TORRINGTON10Long Eaton 1:34.96  287 45.29
3.Merewyn JONES10Bramcote 1:39.14  252 47.42
4.Ellie BLAKEY10Arnold 1:39.34  251 47.42
5.Aimee GLENDENNING10Arnold 1:43.37  223 50.08
6.Ella MAHER10Kimberley 1:46.42  204 50.53
7.Charlotte SPALTON10Bramcote 2:12.03  107 1:01.03

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Hollie-Mae DOVE11Mansfield 1:27.63  366 40.97
2.Rebecca HYATT11Sherwood 1:31.93  317 43.53
3.Isabella MUNRO11Worksop 1:32.23  314 43.31
4.Chloe QUINN11Sutton 1:32.55  310 44.11
5.Ellie BUNKER11Sutton 1:34.99  287 45.38
6.Natasha UTLEY11Retford 1:35.76  280 45.81
7.Ellie DAVISON11Arnold 1:35.99  278 45.33
8.Rhiannon OWEN11Co Derby 1:36.84  271 46.12
9.Ellie SMEETON11Worksop 1:41.76  233 48.69
10.Olivia CRESHAM FOX11Bramcote 1:48.97  190 51.92

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Holly MCGARVA12Radford 1:22.48  439 39.44
2.Jessica DOHERTY12Calv Bing 1:29.97  338 42.55
3.Megan HANSON12Kimberley 1:31.51  321 41.93
4.Nicola PEACH12Sutton 1:32.32  313 43.19
5.Lana DILKS12Long Eaton 1:33.01  306 43.80
6.Ria DENNIS12Hucknall Lin 1:35.41  283 44.57
7.Katie WEBSTER12Sherwood 1:36.86  271 46.11
8.Jesse JARDINE12Bramcote 1:40.44  243 47.17
 Charlotte YOUDS12Deepings DNC     

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Natalee MELDRUM13Mansfield 1:23.87  417 39.71
2.Bailie HARRISON13Deepings 1:25.05  400 40.25
3.Emily JAMES13Sherwood 1:28.24  358 42.00
4.Niamh BROWN13Deepings 1:29.38  345 42.39
5.Erica BROWN13Sherwood 1:32.93  307 42.26
6.Lauren DOBBS13Sutton 1:34.01  296 43.92

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jade YOUNG14Sherwood 1:19.70  486 37.64
2.Charlotte BAGULEY14Mansfield 1:21.26  459 37.82
3.Maisie CHUNG14Arnold 1:22.86  433 38.93
4.Laura CUNDY14Newark 1:24.95  402 39.19
5.Sophie BUNKER14Sutton 1:26.20  384 40.10
6.Isabel SPINLEY14Deepings 1:26.90  375 40.78
7.Jessica HOWARTH14Falcon Nttm 1:27.00  374 39.99
8.Georgia FARR14Crewe Flyers 1:27.13  372 40.99
9.Emma HUTSON14Falcon Nttm 1:28.52  355 42.67
10.Isabelle POUNTAIN14Crewe Flyers 1:30.48  332 42.22
11.Elise YORSTON14Mansfield 1:31.66  320 42.50
 Jade CALDER14Kimberley DNC     

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Grace FARR16Crewe Flyers 1:20.17  478 37.34
2.Fearn MIDDLETON15Co Derby 1:21.71  451 38.41
3.Mia STRANGE15Braunstone 1:22.05  446 38.02
4.Nicky OWEN45Co Derby 1:24.48  408 39.91
5.Emily CATHERALL15Deepings 1:26.25  384 40.68
6.Sophie BECKINGHAM16Radford 1:29.83  340 42.17
7.Berri HARRISON15Deepings 1:32.82  308 43.32

UP