Boys Open 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zachariah DALE9Cheadle 3:06.85  180 42.851:31.832:20.94
2.Ethan POTTER9Sutton 3:11.20  168 45.291:33.992:23.85
3.Liam HILL9Sutton 3:11.32  168 45.961:35.332:25.31
4.Evan HAWLEY9Sutton 3:11.96  166 45.341:34.342:24.12

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Cormac MAHER10Falcon Nttm 2:45.28  261 37.991:19.592:02.56
2.Zak FRISBY10Radford 2:45.70  259 38.081:21.932:06.09
3.Kyran CUBITT10Arnold 2:46.32  256 39.641:22.872:05.95
4.Mason BROWN10Mansfield 2:55.29  218 41.801:26.452:12.73
5.Daniel OYAIDE-NICHOLLS10NottmLeander 3:03.43  190 43.731:31.242:19.44
6.Harry MCKEANEY10Sutton 3:12.35  165 46.531:36.162:26.08
7.Finn PRITCHARD10Cheadle 3:13.68  162 44.391:33.392:24.34
8.Stanley MILASINOVICH10Sutton 3:25.73  135 48.681:41.502:33.95
9.Nathan PALIN-MOAKES10Sutton 3:43.28  105 50.981:50.022:49.45

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lewis MEADE11Mansfield 2:38.60  295 37.131:18.412:00.37
2.Adam READ11Sutton 2:40.10  287 37.281:18.732:00.73
3.Alfie SILVER11Mansfield 2:40.32  286 37.181:17.701:59.68
4.Oliver SILVER11Mansfield 2:43.52  269 38.301:20.512:03.25
5.Lewes SHORTHOSE11Mansfield 2:46.79  254 38.911:22.262:06.08
6.Sam POTTS11Sherwood 2:48.87  244 39.581:22.662:06.45
7.Callum BROOKES11Mansfield 2:55.59  217 41.811:27.252:12.50
8.Daniel HOPKINSON11Cheadle 2:55.79  216 41.101:26.342:12.17
9.Toby THORPE11Sutton 2:57.11  212 42.701:28.762:14.70
10.Josh RAYNS11Arnold 3:04.42  187 42.101:29.832:17.94
11.Jimmy HOPKINSON11Cheadle 3:05.91  183 43.011:31.26-
12.Joseph MULLIGAN11Radford 3:08.55  175 44.361:32.122:20.64
13.Tobey SMITH11Sutton 3:30.51  126 46.83-2:37.36
 Isaac BENNISON11Falcon Nttm DQ T 4L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James COX12Calv Bing 2:24.37  391 33.861:10.401:47.65
2.Max DAVIES12Arnold 2:28.89  357 35.131:12.331:51.26
3.Finley ELLIS12NottmLeander 2:35.07  316 35.201:15.551:56.27
4.Isaac CADDY12Ripley 2:36.17  309 37.521:18.411:58.23
5.Bailey SLATER12Mansfield 2:39.36  291 38.131:19.532:00.51
6.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 2:41.03  282 37.611:18.992:01.02
7.Tyler BROWN12Mansfield 2:42.51  274 38.961:21.222:02.56
8.Michael SENIOR12Sutton 2:43.97  267 40.291:21.892:03.52
9.Francis DERMODY12Sutton 2:44.74  263 36.611:18.312:02.48
10.Tristan DIXON-TEASDALE12Newark 2:48.70  245 40.361:22.812:06.64
11.Max BURROUGHES12Mansfield 3:05.85  183 44.101:33.382:20.28
 Connor BYRON12NottmLeander DQ T 1L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL13Sutton 2:18.21  446 33.531:09.161:44.07
2.Dawid SROKA13Sherwood 2:23.47  399 33.591:09.831:46.76
3.Bryn PRICE13Arnold 2:34.21  321 35.341:13.211:54.37
4.Charlie STOKES13Cheadle 2:34.93  316 34.831:14.181:54.46
5.Josh WAKELIN13Radford 2:44.25  265 38.681:21.332:03.83

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas BETHEA16Radford 2:18.98  439 33.231:08.731:45.31
2.Jai RAISON16Falcon Nttm 2:19.33  435 33.711:09.501:46.54
3.Brendan O'KEEFE20Mansfield 2:22.30  409 32.151:06.201:43.69
4.Adam HUDSON15Sutton 2:25.68  381 33.541:10.301:48.06
5.Benjamin FLANAGAN17CarltonForum 2:27.86  364 34.421:11.561:50.29

UP