Boys Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ethan POTTER9Sutton 3:16.71  173 44.721:33.462:34.45
2.Zachariah DALE9Cheadle 3:16.88  172 43.911:30.252:31.25
3.Takayuki KAMURA9Nottportland 3:20.12  164 47.421:38.872:37.62
4.Evan HAWLEY9Sutton 3:20.43  163 47.741:38.252:35.72

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Zak FRISBY10Radford 2:52.33  257 38.511:20.902:11.98
2.Mason BROWN10Mansfield 2:55.68  243 41.211:23.032:15.62
3.Kyran CUBITT10Arnold 3:04.00  211 39.511:24.092:23.62
4.George CUMMINGS10Calv Bing 3:06.86  201 42.791:30.482:25.37
5.Ethan WALKER10Cheadle 3:10.89  189 43.121:35.242:29.83
6.Stanley MILASINOVICH10Sutton 3:19.03  167 45.731:36.952:34.35
7.Rhys BROWN10Cheadle 3:45.19  115 48.501:45.592:54.01
 Harry MCKEANEY10Sutton DQ SL 5L       
 Finn PRITCHARD10Cheadle DQ SL 5L       
 Daniel OYAIDE-NICHOLLS10NottmLeander DQ ST       
 Jacob MILWARD10Radford DQ T 3L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Adam READ11Sutton 2:42.72  305 37.221:19.542:07.19
2.Sam POTTS11Sherwood 2:49.65  269 37.541:19.952:12.83
3.Oliver SILVER11Mansfield 2:50.52  265 35.721:19.522:13.29
4.Isaac BENNISON11Falcon Nttm 2:51.23  262 36.541:19.172:11.44
5.Kieran HOWARD11Bramcote 2:53.74  251 37.461:21.752:14.40
6.Tomos BEECH11Bramcote 2:56.27  240 37.831:23.382:16.65
7.Toby THORPE11Sutton 3:01.74  219 42.541:27.842:23.63
8.Josh RAYNS11Arnold 3:09.26  194 44.531:32.742:26.68
9.Seth HINITT11Retford 3:21.59  160 45.131:33.602:38.43

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.James COX12Calv Bing 2:30.11  389 32.071:09.381:55.87
2.Liam DAWSON12Ripley 2:30.71  384 31.781:10.831:57.82
3.Connor BYRON12NottmLeander 2:36.08  346 34.691:14.432:01.77
4.Max DAVIES12Arnold 2:38.62  330 36.881:14.612:02.17
5.Isaac CADDY12Ripley 2:40.32  319 37.091:18.352:04.76
6.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 2:41.47  312 36.241:18.412:04.79
7.James DANSON12NottmLeander 2:41.62  312 37.391:17.622:06.20
8.Michael SENIOR12Sutton 2:42.86  305 38.151:21.962:06.02
9.Bailey SLATER12Mansfield 2:44.14  297 35.741:18.352:08.63
10.Finley ELLIS12NottmLeander 2:45.66  289 34.971:15.302:08.84
11.Harry WAKELIN12Sutton 2:50.12  267 39.391:24.432:10.32
12.Francis DERMODY12Sutton 2:52.94  254 37.881:20.092:12.55
13.Tyler BROWN12Mansfield 2:57.48  235 44.921:28.252:18.54
14.Max BURROUGHES12Mansfield 3:15.49  176 44.811:33.772:32.75
15.Thomas PARRY12Cheadle 3:16.81  172 48.751:36.842:32.96

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jacob WHITTLE13Ripley 2:15.52  529 28.651:02.961:44.51
2.Matthew WOODHALL13Sutton 2:22.29  457 31.041:07.761:49.85
3.Dawid SROKA13Sherwood 2:23.15  449 30.791:07.851:50.63
4.Callum PEEL13Sutton 2:31.10  381 33.561:11.791:56.00
5.Charlie STOKES13Cheadle 2:37.32  338 33.351:13.032:03.05
6.William SODEN-BARTON13NottmLeander 2:42.66  306 36.311:17.052:03.90
7.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 2:44.93  293 33.991:17.812:09.50
8.Josh WAKELIN13Radford 2:45.20  292 36.261:19.332:07.80
9.Oliver AFIA13NottmLeander 2:46.16  287 36.371:19.782:07.05
10.Bryn PRICE13Arnold 2:49.10  272 36.211:16.572:11.56

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph SADLER14Sherwood 2:22.11  459 30.161:06.591:49.99
2.George ATKIN14Ripley 2:26.41  419 31.731:09.021:52.61
3.Nicholas MELDRUM14Sutton 2:29.51  394 31.831:13.411:55.81
4.Gabriel MOTH14Radford 2:30.84  383 33.121:11.331:56.47
5.Albie STAPLETON14Arnold 2:41.36  313 34.721:16.342:02.34
6.Samuel EASTON14Arnold 2:43.76  300 34.231:14.842:04.92
7.Dylan WEBSTER-DEAKIN14Radford 2:44.71  294 36.671:17.512:07.85
8.Archie ELLIS14Sutton 2:51.58  260 36.511:21.042:13.12

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 2:12.27  569 27.801:01.811:40.41
2.Joshua LEESON15Sutton 2:20.78  472 30.471:05.421:47.60
3.Jim FERGIE16Sutton 2:21.81  462 29.051:07.051:48.82
4.Louis ROUND16Radford 2:24.57  436 29.691:07.471:50.13
5.George WEBSTER15Falcon Nttm 2:24.74  434 30.901:08.601:51.60
6.Kelsey EDWARDS16Sutton 2:29.73  392 30.201:08.081:53.16
7.Liam MARSH17Sutton 2:30.92  383 31.641:09.551:56.13
8.Adam HUDSON15Sutton 2:31.87  376 31.051:09.521:55.75
9.Jai RAISON16Falcon Nttm 2:36.14  346 30.041:04.651:55.65
 George WILSON15Radford DNC       
 Kyle RAISON18Falcon Nttm DNC       

UP