Boys 10 Yrs/Over 400m IM - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak FRISBY10Radford 6:14.88  247 
 50m 41.69100m 1:33.97150m 2:20.49200m 3:06.87250m 3:59.74300m 4:54.43350m 5:35.08400m 6:14.88
2.Ethan WALKER10Cheadle 6:24.84  229 
 50m 43.06100m 1:33.30150m 2:22.55200m 3:08.91250m 4:04.38300m 4:57.76350m 5:42.27400m 6:24.84
3.Cole HERMAN10Radford 6:28.16  223 
 50m 43.59100m 1:33.78150m 2:22.52200m 3:10.94250m 4:04.45300m 5:00.87350m 5:45.35400m 6:28.16

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Adam READ11Sutton 5:38.58  336 
 50m 36.93100m 1:20.55150m 2:03.86200m 2:46.06250m 3:34.21300m 4:23.70350m 5:02.74400m 5:38.58
2.Alfie SILVER11Mansfield 5:49.05  307 
 50m 37.66100m 1:23.91150m 2:07.75200m 2:50.73250m 3:42.73300m 4:35.07350m 5:13.12400m 5:49.05
3.Kieran HOWARD11Bramcote 5:49.29  306 
 50m 37.35100m 1:22.63150m 2:06.71200m 2:50.92250m 3:42.35300m 4:33.90350m 5:12.71400m 5:49.29
4.Oliver SILVER11Mansfield 5:49.99  304 
 50m 36.66100m 1:21.09150m 2:05.61200m 2:49.25250m 3:41.85300m 4:34.84350m 5:12.90400m 5:49.99

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam DAWSON12Ripley 5:16.57  411 
 50m 33.13100m 1:12.93150m 1:53.43200m 2:33.32250m 3:20.81300m 4:08.55350m 4:43.37400m 5:16.57
2.Connor BYRON12NottmLeander 5:24.17  383 
 50m 35.05100m 1:16.45150m 1:57.44200m 2:38.13250m 3:26.19300m 4:14.41350m 4:50.29400m 5:24.17
3.Finley ELLIS12NottmLeander 5:47.14  312 
 50m 37.36100m 1:23.35150m 2:06.03200m 2:46.87250m 3:40.27300m 4:33.07350m 5:10.68400m 5:47.14
4.Bailey SLATER12Mansfield 5:52.56  298 
 50m 37.90100m 1:26.09150m 2:10.12200m 2:53.37250m 3:44.64300m 4:36.97350m 5:16.14400m 5:52.56
5.Tristan DIXON-TEASDALE12Newark 6:03.40  272 
 50m 38.43100m 1:27.02150m 2:10.38200m 2:53.70250m 3:48.67300m 4:44.65350m 5:24.29400m 6:03.40
6.Harry WAKELIN12Sutton 6:07.41  263 
 50m 44.39100m 1:36.75150m 2:22.80200m 3:08.86250m 3:55.37300m 4:44.90350m 5:27.02400m 6:07.41

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE13Ripley 4:51.25  528 
 50m 30.27100m 1:06.27150m 1:44.22200m 2:20.63250m 3:03.71300m 3:46.90350m 4:20.18400m 4:51.25
2.Matthew WOODHALL13Sutton 4:58.11  492 
 50m 32.27100m 1:10.01150m 1:48.32200m 2:24.60250m 3:07.93300m 3:51.08350m 4:26.12400m 4:58.11
3.Charlie STOKES13Cheadle 5:23.55  385 
 50m 33.05100m 1:12.96150m 1:54.90200m 2:35.48250m 3:23.12300m 4:10.48350m 4:48.33400m 5:23.55
4.Oliver AFIA13NottmLeander 5:44.44  319 
 50m 38.05100m 1:26.30150m 2:09.02200m 2:51.07250m 3:38.83300m 4:26.07350m 5:06.07400m 5:44.44

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George WEBSTER15Falcon Nttm 5:08.53  444 
 50m 32.35100m 1:11.20150m 1:52.05200m 2:32.14250m 3:15.11300m 3:59.27350m 4:35.16400m 5:08.53

UP