Boys Open 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evan HAWLEY9Sutton 34.28  206 
2.Liam HILL9Sutton 35.09  192 
3.Ethan POTTER9Sutton 35.55  185 
4.Zachariah DALE9Cheadle 37.41  158 
5.Cole WEBSTER9Ripley 38.45  146 
6.Jared COLLINS9Sutton 39.62  133 
7.Oliver STONE9Ripley 39.79  132 
8.Ryan MORRIS9Radford 44.65  93 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Cormac MAHER10Falcon Nttm 30.39  296 
2.Kyran CUBITT10Arnold 32.20  249 
3.Zak FRISBY10Radford 32.99  231 
4.Finn PRITCHARD10Cheadle 34.52  202 
5.Oliver STOKES10Cheadle 34.54  201 
6.Harry MCKEANEY10Sutton 34.90  195 
7.Jake FRANSE10Worksop 35.39  187 
8.Stanley MILASINOVICH10Sutton 37.64  155 
9.Rhys BROWN10Cheadle 38.01  151 
10.Jake BAUGH10Sutton 41.02  120 
11.Nathan PALIN-MOAKES10Sutton 41.40  117 
12.Kian BENNETT10Sutton 43.51  100 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis MEADE11Mansfield 31.20  273 
2.Adam READ11Sutton 31.59  263 
3.Isaac BENNISON11Falcon Nttm 32.04  252 
4.Sam POTTS11Sherwood 32.32  246 
5.Lewes SHORTHOSE11Mansfield 32.72  237 
6.Callum BROOKES11Mansfield 33.70  217 
7.Toby THORPE11Sutton 33.82  214 
8.Daniel HOPKINSON11Cheadle 35.52  185 
9.Tobey SMITH11Sutton 36.05  177 
10.Eli MYERS11Arnold 36.80  166 
11.Seth HINITT11Retford 36.93  165 
 Jimmy HOPKINSON11Cheadle DQ ST    

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam DAWSON12Ripley 28.52  358 
2.James DANSON12NottmLeander 29.72  316 
3.Finley ELLIS12NottmLeander 30.09  305 
4.Francis DERMODY12Sutton 30.75  286 
4.Isaac CADDY12Ripley 30.75  286 
6.Dylan WALKER12Falcon Nttm 31.10  276 
7.Bailey SLATER12Mansfield 31.89  256 
8.Michael SENIOR12Sutton 32.09  251 
9.Elliot SIBLEY12Calv Bing 32.78  236 
10.Tristan DIXON-TEASDALE12Newark 33.20  227 
11.Harry WAKELIN12Sutton 34.63  200 
12.Max BURROUGHES12Mansfield 35.58  184 
13.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 36.07  177 
 Connor BYRON12NottmLeander DNC    
 Jody GILLOTT12Worksop DNC    

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 26.96  424 
2.Dawid SROKA13Sherwood 26.99  422 
3.Matthew WOODHALL13Sutton 28.19  371 
4.Tom TRUEMAN13Sutton 28.70  351 
5.Charlie STOKES13Cheadle 29.25  332 
6.Shinnosuke KURODA13Co Derby 29.32  329 
7.Callum PEEL13Sutton 29.98  308 
8.William SODEN-BARTON13NottmLeander 31.09  276 
9.Aaron MILNER13Worksop 32.51  242 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.George ATKIN14Ripley 26.64  439 
2.Gabriel MOTH14Radford 26.79  432 
3.Joseph SADLER14Sherwood 26.84  430 
4.Nicholas MELDRUM14Sutton 27.20  413 
5.Finn DAVIDSON14Ripley 29.16  335 
6.Archie ELLIS14Sutton 29.18  334 
7.Ryley EYRE14Sutton 29.65  319 
8.Latrell WYNTER14Arnold 29.74  316 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kyle RAISON18Falcon Nttm 23.82  615 
2.Brendan O'KEEFE20Mansfield 24.64  555 
3.Kelsey EDWARDS16Sutton 25.86  480 
4.Rhys TAYLOR17Mansfield 26.01  472 
5.Christopher BAGULEY21Mansfield 26.08  468 
6.Louis ROUND16Radford 26.20  462 
7.Jai RAISON16Falcon Nttm 26.29  457 
8.Sam MURDEN19Falcon Nttm 26.59  442 
9.Jim FERGIE16Sutton 26.64  439 
10.Joshua LEESON15Sutton 27.52  399 
11.Liam MARSH17Sutton 27.70  391 
12.Thomas BETHEA16Radford 27.85  384 
13.Liam O'KEEFE21Mansfield 28.25  368 
14.Edward ROBERTS16Nottportland 28.80  348 
15.Thomas INGRAM15Ilkeston 29.74  316 
16.Jakub SZYMCZAKOWSKI15Mansfield 30.30  298 

UP