Boys Open 100m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Liam HILL9Sutton 1:18.88  184 37.55
2.Evan HAWLEY9Sutton 1:20.43  174 37.57
3.Ethan POTTER9Sutton 1:21.13  169 37.42
4.Jared COLLINS9Sutton 1:30.17  123 40.87

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Cormac MAHER10Falcon Nttm 1:08.79  278 32.32
2.Kyran CUBITT10Arnold 1:10.62  257 33.31
3.Cole HERMAN10Radford 1:13.64  227 35.90
4.Zak FRISBY10Radford 1:14.44  220 36.57
5.Mason BROWN10Mansfield 1:14.62  218 36.41
6.Harry MCKEANEY10Sutton 1:15.39  211 36.46
7.George CUMMINGS10Calv Bing 1:16.18  205 36.27
8.Oliver STOKES10Cheadle 1:17.31  196 36.39
9.Finn PRITCHARD10Cheadle 1:18.65  186 37.54
10.Stanley MILASINOVICH10Sutton 1:20.34  175 38.44
11.Nathan PALIN-MOAKES10Sutton 1:23.70  154 38.69
12.Rowan PHILLIPS10Radford 1:25.01  147 40.73
13.Rhys BROWN10Cheadle 1:26.23  141 41.19
14.Jacob MILWARD10Radford 1:26.45  140 41.90

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lewis MEADE11Mansfield 1:07.89  290 32.79
2.Adam READ11Sutton 1:09.06  275 32.51
3.Lewes SHORTHOSE11Mansfield 1:11.45  248 34.07
4.Toby THORPE11Sutton 1:13.63  227 35.89
5.Callum BROOKES11Mansfield 1:13.95  224 35.93
6.Tomos BEECH11Bramcote 1:15.91  207 36.30
7.Josh RAYNS11Arnold 1:19.64  179 37.54
8.Tobey SMITH11Sutton 1:19.91  177 37.46
9.Eli MYERS11Arnold 1:21.52  167 38.47

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James COX12Calv Bing 1:02.31  375 29.86
2.Connor BYRON12NottmLeander 1:04.38  340 31.06
3.Bailey SLATER12Mansfield 1:06.35  310 32.22
4.Isaac CADDY12Ripley 1:07.40  296 32.47
5.Francis DERMODY12Sutton 1:08.05  288 32.21
6.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 1:08.19  286 32.34
7.Michael SENIOR12Sutton 1:10.10  263 34.00
8.Tyler BROWN12Mansfield 1:11.47  248 34.50
9.Tristan DIXON-TEASDALE12Newark 1:12.74  235 34.59
10.Adam CLIFTON12Radford 1:13.06  232 34.20
11.Max BURROUGHES12Mansfield 1:18.10  190 36.72
12.Sebastian WILKINSON12Bircotes SC 1:18.39  188 36.88
13.Thomas PARRY12Cheadle 1:21.00  170 38.64
14.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 1:22.79  159 38.79

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Dawid SROKA13Sherwood 57.81  469 27.84
2.Matthew WOODHALL13Sutton 59.99  420 28.87
3.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 1:00.37  412 28.96
4.Tom TRUEMAN13Sutton 1:02.21  376 29.21
5.Charlie STOKES13Cheadle 1:02.54  371 29.86
6.Shinnosuke KURODA13Co Derby 1:04.71  334 30.51
7.Callum PEEL13Sutton 1:05.90  317 31.92
8.Josh WAKELIN13Radford 1:10.95  254 34.41
 William SODEN-BARTON13NottmLeander DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Gabriel MOTH14Radford 57.65  473 28.35
1.Joseph SADLER14Sherwood 57.65  473 28.45
3.George ATKIN14Ripley 58.53  452 27.85
4.Nicholas MELDRUM14Sutton 58.55  452 28.08
5.Finn DAVIDSON14Ripley 1:02.57  370 29.80
6.Ryley EYRE14Sutton 1:04.02  345 30.81
7.Albie STAPLETON14Arnold 1:04.93  331 31.09
8.Archie ELLIS14Sutton 1:04.98  330 31.97
9.Latrell WYNTER14Arnold 1:05.06  329 30.31
10.Lynden JOHNSON14Hucknall Lin 1:07.09  300 31.49

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Kyle RAISON18Falcon Nttm 53.24  601 25.01
2.Rhys TAYLOR17Mansfield 54.97  546 26.71
3.Kelsey EDWARDS16Sutton 55.74  524 26.69
4.Brendan O'KEEFE20Mansfield 56.71  497 26.25
5.Louis ROUND16Radford 56.81  495 27.86
6.Jim FERGIE16Sutton 56.86  493 27.33
7.Liam MARSH17Sutton 59.06  440 28.62
8.Jai RAISON16Falcon Nttm 59.45  431 27.80
9.Liam O'KEEFE21Mansfield 59.99  420 28.96
10.Oliver CLAY15Radford 1:00.03  419 29.19
11.Thomas BETHEA16Radford 1:00.04  419 29.78
12.Sam MURDEN19Falcon Nttm 1:02.11  378 28.12
 George WILSON15Radford DNC     

UP