Boys Open 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Evan HAWLEY9Sutton 2:50.15  199 39.121:23.972:08.76
2.Liam HILL9Sutton 2:53.09  189 40.561:27.142:14.15
2.Ethan POTTER9Sutton 2:53.09  189 39.711:25.612:12.35
4.Takayuki KAMURA9Nottportland 3:01.56  163 42.391:29.112:17.04
5.Zachariah DALE9Cheadle 3:04.59  156 41.101:29.16-
6.Jared COLLINS9Sutton 3:09.91  143 40.561:29.082:19.89

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Cormac MAHER10Falcon Nttm 2:28.22  301 34.141:12.761:51.19
2.Kyran CUBITT10Arnold 2:37.45  251 34.501:15.081:57.50
3.Mason BROWN10Mansfield 2:37.47  251 36.011:17.751:59.37
4.Zak FRISBY10Radford 2:38.56  246 34.831:15.951:57.59
5.George CUMMINGS10Calv Bing 2:45.17  217 37.191:19.772:03.56
6.Harry MCKEANEY10Sutton 2:46.19  213 39.501:23.372:06.27
7.Oliver STOKES10Cheadle 2:48.29  205 36.961:19.312:04.04
8.Ethan WALKER10Cheadle 2:48.50  205 40.291:25.142:06.81
9.Jake FRANSE10Worksop 2:48.81  203 39.341:23.602:08.17
10.Zak GOODSON10Radford 2:49.53  201 38.771:23.142:07.81
11.Stanley MILASINOVICH10Sutton 2:51.41  194 39.301:22.932:08.67
12.Finn PRITCHARD10Cheadle 2:53.47  187 38.291:23.022:11.32
13.Jacob MILWARD10Radford 3:02.56  161 40.811:29.222:17.76
14.Nathan PALIN-MOAKES10Sutton 3:11.16  140 41.601:30.132:16.37
15.Rhys BROWN10Cheadle 3:17.02  128 41.271:31.942:24.47
16.Joseph MARLOW10Mansfield 3:27.58  109 46.211:39.612:34.61

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Adam READ11Sutton 2:26.17  314 33.241:11.571:50.30
2.Sam POTTS11Sherwood 2:29.46  293 34.341:13.501:52.84
3.Lewes SHORTHOSE11Mansfield 2:32.49  276 33.611:12.401:53.62
4.Kieran HOWARD11Bramcote 2:32.95  274 35.011:14.681:55.20
5.Isaac BENNISON11Falcon Nttm 2:38.66  245 36.171:17.811:59.84
6.Toby THORPE11Sutton 2:40.56  237 37.171:19.272:01.69
7.Jimmy HOPKINSON11Cheadle 2:45.18  217 36.641:20.142:04.34
8.Joseph MULLIGAN11Radford 2:46.41  212 38.961:22.652:06.97
9.Seth HINITT11Retford 2:49.57  201 39.101:24.152:08.78
10.Eli MYERS11Arnold 2:50.10  199 38.181:21.652:06.56
11.Tobey SMITH11Sutton 3:01.67  163 40.311:27.972:16.66

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Liam DAWSON12Ripley 2:11.20  434 30.061:03.711:37.94
2.James COX12Calv Bing 2:15.31  396 30.831:05.331:40.91
3.Connor BYRON12NottmLeander 2:15.78  391 31.011:06.611:42.43
4.Max DAVIES12Arnold 2:18.68  367 31.511:06.531:43.10
5.Finley ELLIS12NottmLeander 2:18.96  365 32.781:08.021:44.62
6.Jody GILLOTT12Worksop 2:20.36  354 32.341:08.641:43.23
7.James DANSON12NottmLeander 2:20.56  353 32.231:08.381:45.12
8.Bailey SLATER12Mansfield 2:24.25  326 33.671:10.601:47.70
9.Michael SENIOR12Sutton 2:26.56  311 35.551:13.251:50.69
10.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 2:27.17  307 33.301:11.191:49.44
11.Elliot SIBLEY12Calv Bing 2:30.57  287 34.971:14.231:52.81
12.Tyler BROWN12Mansfield 2:33.18  272 34.471:13.991:54.21
13.Harry WAKELIN12Sutton 2:47.28  209 40.011:23.722:06.74
14.Max BURROUGHES12Mansfield 2:47.75  207 37.261:20.622:05.63
15.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 2:58.24  173 38.111:22.142:09.90

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dawid SROKA13Sherwood 2:06.01  490 28.481:00.041:33.37
2.Matthew WOODHALL13Sutton 2:08.70  460 29.931:03.021:36.24
3.Charlie STOKES13Cheadle 2:16.88  382 31.191:06.511:41.94
4.Callum PEEL13Sutton 2:17.54  377 31.981:07.341:42.99
5.Tom TRUEMAN13Sutton 2:18.32  370 32.461:08.111:44.70
6.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 2:21.44  346 31.091:08.581:46.71
7.Joel TANNAHILL13Ripley 2:27.19  307 32.601:10.271:50.05
8.William SODEN-BARTON13NottmLeander 2:29.23  295 34.471:13.541:52.92
9.Oliver AFIA13NottmLeander 2:32.57  276 34.991:15.201:55.29
10.Aaron MILNER13Worksop 2:34.85  264 35.781:15.541:57.00

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph SADLER14Sherwood 2:03.59  519 28.2759.511:32.12
2.Nicholas MELDRUM14Sutton 2:10.67  439 28.901:01.771:36.15
3.Latrell WYNTER14Arnold 2:23.37  332 31.251:07.491:45.66
4.Ryley EYRE14Sutton 2:23.60  331 32.671:08.861:47.06
5.Dylan WEBSTER-DEAKIN14Radford 2:25.38  319 33.881:11.591:50.24
6.Archie ELLIS14Sutton 2:29.85  291 34.331:13.981:53.66

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 1:58.80  585 27.3857.781:28.16
2.Jim FERGIE16Sutton 2:04.77  505 28.4759.521:32.63
3.Joshua LEESON15Sutton 2:05.39  497 29.251:00.691:33.07
4.Kyle RAISON18Falcon Nttm 2:09.13  455 26.9958.281:33.12
5.Thomas BETHEA16Radford 2:10.15  445 30.981:04.911:38.81
6.Liam MEIKLE16Sherwood 2:12.10  425 28.571:00.941:36.70
7.Oliver CLAY15Radford 2:13.66  410 31.401:06.251:41.15
8.Liam O'KEEFE21Mansfield 2:15.85  391 31.001:05.871:41.04
9.Thomas INGRAM15Ilkeston 2:29.66  292 30.921:07.281:49.25

UP