Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Zak FRISBY10Radford 5:26.35  275 
 50m 35.13100m 1:17.05150m 1:59.00200m 2:41.33250m 3:23.75300m 4:05.97350m 4:47.45400m 5:26.35
2.Kyran CUBITT10Arnold 5:33.11  258 
 50m 34.79100m 1:16.66150m 2:00.38200m 2:44.31250m 3:27.92300m 4:11.15350m 4:53.86400m 5:33.11
3.Harry MCKEANEY10Sutton 5:34.46  255 
 50m 37.97100m 1:21.40150m 2:06.14200m 2:49.72250m 3:32.33300m 4:14.84350m 4:56.26400m 5:34.46
 Cole HERMAN10Radford DNC    

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Kieran HOWARD11Bramcote 5:17.80  297 
 50m 35.51100m 1:16.16150m 1:57.43200m 2:38.80250m 3:19.63300m 4:00.61350m 4:40.75400m 5:17.80
2.Sam POTTS11Sherwood 5:20.15  291 
 50m 34.94100m 1:14.68150m 1:55.53200m 2:37.05250m 3:17.96300m 3:59.32350m 4:40.41400m 5:20.15
3.Noah TANNAHILL11Ripley 5:33.14  258 
 50m 35.06100m 1:17.71150m 2:01.17200m 2:45.11250m 3:28.59300m 4:11.94350m 4:54.14400m 5:33.14
4.Jimmy HOPKINSON11Cheadle 5:45.37  232 
 50m 36.41100m 1:19.01150m 2:03.46200m 2:48.04250m 3:32.90300m 4:16.94350m 5:01.40400m 5:45.37
5.Daniel HOPKINSON11Cheadle 6:00.99  203 
 50m 38.61100m 1:23.10150m 2:08.81200m 2:54.83250m 3:42.04300m 4:28.77350m 5:16.78400m 6:00.99

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Liam DAWSON12Ripley 4:28.40  494 
 50m 29.49100m 1:03.31150m 1:37.98200m 2:12.00250m 2:46.77300m 3:21.21350m 3:55.61400m 4:28.40
2.Connor BYRON12NottmLeander 4:41.71  427 
 50m 31.51100m 1:06.66150m 1:42.93200m 2:19.02250m 2:54.95300m 3:31.59350m 4:07.32400m 4:41.71
3.Max DAVIES12Arnold 4:51.80  384 
 50m 32.24100m 1:07.74150m 1:44.63200m 2:22.41250m 3:00.27300m 3:38.09350m 4:15.60400m 4:51.80
4.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 4:54.76  373 
 50m 33.05100m 1:09.63150m 1:47.25200m 2:24.88250m 3:03.15300m 3:40.73350m 4:18.43400m 4:54.76
5.Bailey SLATER12Mansfield 4:55.46  370 
 50m 34.25100m 1:12.12150m 1:50.00200m 2:27.64250m 3:04.99300m 3:42.12350m 4:19.62400m 4:55.46
6.James DANSON12NottmLeander 4:59.56  355 
 50m 33.66100m 1:11.04150m 1:49.76200m 2:28.16250m 3:06.25300m 3:44.76350m 4:23.19400m 4:59.56
7.Jody GILLOTT12Worksop 5:01.04  350 
 50m 32.85100m 1:09.64150m 1:47.66200m 2:26.77250m 3:05.74300m 3:44.56350m 4:23.63400m 5:01.04
8.Elliot SIBLEY12Calv Bing 5:11.85  315 
 50m 35.36100m 1:15.30150m 1:55.64200m 2:35.13250m 3:15.61300m 3:55.20350m 4:35.62400m 5:11.85
9.Tristan DIXON-TEASDALE12Newark 5:23.79  281 
 50m 36.24100m 1:16.54150m 1:58.92200m 2:40.42250m 3:21.84300m 4:04.07350m 4:45.38400m 5:23.79
10.Harry WAKELIN12Sutton 5:31.99  261 
 50m 38.56100m 1:20.56150m 2:03.71200m 2:46.59250m 3:28.39300m 4:10.50350m 4:52.83400m 5:31.99
11.Elliot LAWRENCE12Ripley 5:42.46  238 
 50m 35.86100m 1:17.91150m 2:03.02200m 2:47.46250m 3:32.46300m 4:15.17350m 4:56.36400m 5:42.46

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew WOODHALL13Sutton 4:24.63  515 
 50m 30.09100m 1:03.18150m 1:37.14200m 2:11.16250m 2:44.83300m 3:18.78350m 3:52.59400m 4:24.63
2.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 5:07.66  328 
 50m 33.34100m 1:12.37150m 1:52.97200m 2:33.37250m 3:14.06300m 3:54.64350m 4:34.06400m 5:07.66
3.Joel TANNAHILL13Ripley 5:11.74  315 
 50m 35.14100m 1:14.73150m 1:55.59200m 2:36.01250m 3:17.02300m 3:56.69350m 4:35.65400m 5:11.74
4.William SODEN-BARTON13NottmLeander 5:15.17  305 
 50m 34.39100m 1:13.54150m 1:54.15200m 2:34.82250m 3:15.70300m 3:56.89350m 4:37.65400m 5:15.17
5.Oliver AFIA13NottmLeander 5:17.05  300 
 50m 35.72100m 1:16.90150m 1:58.14200m 2:38.77250m 3:20.18300m 4:01.07350m 4:40.78400m 5:17.05

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph SADLER14Sherwood 4:18.20  555 
 50m 29.34100m 1:01.50150m 1:34.67200m 2:08.23250m 2:41.30300m 3:14.89350m 3:46.94400m 4:18.20
2.George ATKIN14Ripley 4:35.54  457 
 50m 29.80100m 1:03.49150m 1:37.96200m 2:13.00250m 2:48.82300m 3:25.05350m 4:01.12400m 4:35.54
 Latrell WYNTER14Arnold DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 4:10.39  609 
 50m 27.73100m 58.34150m 1:30.24200m 2:02.52250m 2:34.41300m 3:06.65350m 3:38.84400m 4:10.39
2.Louis ROUND16Radford 4:33.75  466 
 50m 30.04100m 1:03.73150m 1:38.57200m 2:14.65250m 2:50.07300m 3:25.80350m 4:00.42400m 4:33.75
3.Liam MEIKLE16Sherwood 4:39.04  440 
 50m 29.48100m 1:02.33150m 1:37.56200m 2:13.40250m 2:49.62300m 3:26.15350m 4:03.26400m 4:39.04
4.Oliver CLAY15Radford 4:43.33  420 
 50m 31.43100m 1:06.79150m 1:43.43200m 2:20.36250m 2:57.83300m 3:35.00350m 4:09.87400m 4:43.33

UP