Boys Open 50m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Evan HAWLEY9Sutton 45.61  169 
2.Ethan POTTER9Sutton 49.26  134 
3.Zachariah DALE9Cheadle 50.16  127 
4.Takayuki KAMURA9Nottportland 50.35  126 
5.Jared COLLINS9Sutton 50.88  122 
6.Ryan MORRIS9Radford 55.42  94 
 Cole WEBSTER9Ripley DNC    

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Daniel OYAIDE-NICHOLLS10NottmLeander 42.73  206 
2.Mason BROWN10Mansfield 45.24  173 
3.Zak FRISBY10Radford 45.48  171 
4.Oliver STOKES10Cheadle 46.22  163 
5.Kyran CUBITT10Arnold 46.79  157 
6.Ethan WALKER10Cheadle 47.84  147 
7.Jake BAUGH10Sutton 48.86  138 
8.Nathan PALIN-MOAKES10Sutton 49.49  132 
9.Stanley MILASINOVICH10Sutton 50.42  125 
10.Finn PRITCHARD10Cheadle 52.03  114 
11.Rhys BROWN10Cheadle 52.21  113 
 Jacob HODKINSON10Worksop DNC    

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Lewis MEADE11Mansfield 41.15  231 
2.Adam READ11Sutton 41.64  222 
3.Tomos BEECH11Bramcote 43.20  199 
4.Isaac BENNISON11Falcon Nttm 44.34  184 
5.Alfie SILVER11Mansfield 44.43  183 
6.Josh RAYNS11Arnold 44.51  182 
7.Oliver SILVER11Mansfield 46.02  165 
8.Sam POTTS11Sherwood 46.80  157 
 Alex GREGORY11Radford DNC    
 William MERRITT11Mansfield DNC    

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.James COX12Calv Bing 38.18  289 
2.Michael SENIOR12Sutton 38.64  279 
3.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 38.67  278 
4.Isaac CADDY12Ripley 38.99  271 
5.James DANSON12NottmLeander 39.31  265 
6.Tyler BROWN12Mansfield 40.65  239 
7.Harry WAKELIN12Sutton 40.80  237 
8.Connor BYRON12NottmLeander 42.19  214 
9.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 42.83  204 
10.Thomas PARRY12Cheadle 45.55  170 
11.Sebastian WILKINSON12Bircotes SC 49.26  134 
12.Max BURROUGHES12Mansfield 49.50  132 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jacob WHITTLE13Ripley 33.19  440 
2.Matthew WOODHALL13Sutton 34.91  378 
3.Dawid SROKA13Sherwood 36.09  342 
4.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 36.69  325 
5.Callum PEEL13Sutton 37.12  314 
6.William SODEN-BARTON13NottmLeander 38.14  290 
7.Charlie STOKES13Cheadle 38.75  276 
 Matthew HAYNES13Cheadle DNC    

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Albie STAPLETON14Arnold 34.02  408 
2.George ATKIN14Ripley 35.75  352 
3.Joseph SADLER14Sherwood 36.27  337 
4.Gabriel MOTH14Radford 36.91  320 
5.Archie ELLIS14Sutton 38.74  276 
6.Ryley EYRE14Sutton 38.99  271 
 Giovanni BALANUR14Sutton DNC    

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 30.91  545 
2.Jim FERGIE16Sutton 33.30  435 
3.Brendan O'KEEFE20Mansfield 33.37  433 
4.Louis ROUND16Radford 33.52  427 
5.Liam O'KEEFE21Mansfield 34.17  403 
6.Kelsey EDWARDS16Sutton 34.73  384 
7.George WEBSTER15Falcon Nttm 34.97  376 
8.Edward ROBERTS16Nottportland 35.44  361 
9.Adam HUDSON15Sutton 37.03  317 
10.Josh THROWER17Bircotes SC 39.58  259 
 George WILSON15Radford DNC    
 Kyle RAISON18Falcon Nttm DNC    
 Connor MARSH15Sutton DNC    

UP