Boys Open 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Evan HAWLEY9Sutton 1:45.50  146 49.22
2.Ryan MORRIS9Radford 2:03.52  91 57.49

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George CUMMINGS10Calv Bing 1:36.31  192 46.25
2.Mason BROWN10Mansfield 1:38.02  182 46.04
3.Daniel OYAIDE-NICHOLLS10NottmLeander 1:38.32  180 46.79
4.Oliver STOKES10Cheadle 1:41.81  162 47.82
5.Ethan WALKER10Cheadle 1:41.85  162 48.67
6.Stanley MILASINOVICH10Sutton 1:47.68  137 51.70
7.Rhys BROWN10Cheadle 1:52.19  121 53.70
8.Jacob MILWARD10Radford 1:55.43  111 54.41
9.Travis DAWES10Ripley 2:05.74  86 57.56
 Jake BAUGH10Sutton DQ SL 1L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Daniel HOPKINSON11Cheadle 1:35.65  196 44.92
2.Toby THORPE11Sutton 1:38.01  182 47.81
3.Josh RAYNS11Arnold 1:38.36  180 46.46
4.Jimmy HOPKINSON11Cheadle 1:40.16  171 46.68
5.Kieran HOWARD11Bramcote 1:40.54  169 47.72
6.Joseph MULLIGAN11Radford 1:43.48  155 49.07

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.James COX12Calv Bing 1:22.36  307 38.70
2.Michael SENIOR12Sutton 1:24.06  289 39.68
3.Isaac CADDY12Ripley 1:25.33  276 41.42
4.Elliot SIBLEY12Calv Bing 1:26.66  264 41.68
5.James DANSON12NottmLeander 1:27.79  254 40.76
6.Max DAVIES12Arnold 1:28.25  250 41.61
7.Charlie CANAVAN12Bramcote 1:28.61  247 41.78
8.Tyler BROWN12Mansfield 1:30.73  230 42.83
9.Harry WAKELIN12Sutton 1:33.56  209 44.83
10.Finley ELLIS12NottmLeander 1:33.81  208 43.51
11.Francis DERMODY12Sutton 1:35.48  197 44.38
12.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 1:37.23  187 43.39
 Elliot LAWRENCE12Ripley DNC     
 McKenzie MATTHEWS12NottmLeander DQ T 2L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Matthew WOODHALL13Sutton 1:16.30  387 35.95
2.Dawid SROKA13Sherwood 1:18.31  358 37.04
3.Callum PEEL13Sutton 1:18.76  351 37.69
4.William SODEN-BARTON13NottmLeander 1:22.93  301 38.66
5.Kyle MERRYWEATHER13CarltonForum 1:23.29  297 38.93
6.Joel TANNAHILL13Ripley 1:28.24  250 41.90
7.Josh WAKELIN13Radford 1:28.28  249 41.53

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.George ATKIN14Ripley 1:15.66  397 35.11
2.Nicholas MELDRUM14Sutton 1:16.17  389 35.33
3.Lynden JOHNSON14Hucknall Lin 1:24.07  289 38.90
4.Ryley EYRE14Sutton 1:27.01  261 40.94
5.Archie ELLIS14Sutton 1:28.33  249 41.62
6.Samuel EASTON14Arnold 1:28.46  248 41.88

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 1:07.65  555 31.97
2.Jim FERGIE16Sutton 1:14.13  422 34.67
3.Brendan O'KEEFE20Mansfield 1:15.41  401 34.05
4.Liam O'KEEFE21Mansfield 1:16.18  388 34.93
5.Kelsey EDWARDS16Sutton 1:16.29  387 34.73
6.George WEBSTER15Falcon Nttm 1:20.04  335 37.21
7.Adam HUDSON15Sutton 1:20.60  328 38.05
8.Liam MEIKLE16Sherwood 1:25.71  273 39.42

UP