Boys Open 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Evan HAWLEY9Sutton 3:34.03  178 48.671:44.922:41.74
2.Zachariah DALE9Cheadle 3:45.37  152 53.011:49.782:48.29

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Daniel OYAIDE-NICHOLLS10NottmLeander 3:29.18  191 47.411:41.862:37.37
2.Cole HERMAN10Radford 3:29.19  191 48.111:41.542:36.33
3.Mason BROWN10Mansfield 3:29.41  190 47.941:42.002:36.72
4.George CUMMINGS10Calv Bing 3:30.26  188 46.431:40.702:35.64
5.Oliver STOKES10Cheadle 3:34.27  177 47.431:44.072:39.38
6.Ethan WALKER10Cheadle 3:39.60  165 51.821:50.162:45.31
7.Stanley MILASINOVICH10Sutton 3:45.19  153 52.121:49.952:48.74
8.Rowan PHILLIPS10Radford 3:45.87  151 48.021:48.092:49.12
9.Jacob MILWARD10Radford 3:51.52  140 54.331:55.232:53.90
10.Rhys BROWN10Cheadle 4:05.41  118 53.991:56.883:00.64

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Isaac BENNISON11Falcon Nttm 3:25.35  201 45.481:38.572:32.62
2.Tomos BEECH11Bramcote 3:26.03  199 46.341:39.652:33.58
3.Josh RAYNS11Arnold 3:26.72  197 45.641:39.122:34.49
4.Toby THORPE11Sutton 3:28.58  192 46.811:43.582:37.58

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Michael SENIOR12Sutton 2:53.65  333 39.981:24.752:10.00
2.McKenzie MATTHEWS12NottmLeander 2:59.28  303 39.501:25.232:12.64
3.Isaac CADDY12Ripley 3:04.84  276 43.011:31.752:19.88
4.Harry WAKELIN12Sutton 3:11.20  250 44.491:34.142:23.58
5.Adam CLIFTON12Radford 3:14.66  237 42.371:30.812:22.74
6.Tyler BROWN12Mansfield 3:19.19  221 45.131:35.652:27.66
7.Francis DERMODY12Sutton 3:21.69  213 43.761:35.212:28.62
8.Thomas PARRY12Cheadle 3:27.31  196 46.771:39.612:33.60
9.Anthony LUQUE-SPALDING12Sutton 3:35.52  174 43.771:38.452:36.92
 Connor BYRON12NottmLeander DQ T 2L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL13Sutton 2:43.29  401 36.871:19.082:01.69
2.Callum PEEL13Sutton 2:49.44  359 38.101:21.062:05.51
3.Josh WAKELIN13Radford 3:11.38  249 43.341:33.642:24.18
 William SODEN-BARTON13NottmLeander DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.George ATKIN14Ripley 2:41.87  412 35.381:16.351:58.83
2.Albie STAPLETON14Arnold 2:48.01  368 36.051:18.102:02.70
3.Ryley EYRE14Sutton 3:06.70  268 41.131:28.222:16.96

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR17Mansfield 2:29.35  524 32.581:10.621:50.07
2.George WEBSTER15Falcon Nttm 2:43.33  401 37.311:19.882:02.20
3.Josh THROWER17Bircotes SC 3:05.92  272 41.961:29.022:17.33

UP