Girls Open 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Eve TURNBULL10CarltonForum 1:22.83  293 39.80
2.Heaven HARRIS-BURTON10NottmLeander 1:25.31  268 41.94
3.Stacey WILSON10Falcon Nttm 1:25.44  267 41.17
4.Ruby MAIDEN10Sherwood 1:25.87  263 42.42
5.Amelia GIBSON10Newark 1:26.98  253 42.94
6.Georgia CADDY10Ripley 1:27.86  245 42.77
7.Jessica BRANDOM10Bramcote 1:27.95  244 44.03
8.Hannah WILKINSON10Mansfield 1:32.83  208 45.96
9.Emily HAWKINS10Arnold 1:33.56  203 46.59
10.Rhyanne PASCOE10Sutton 1:35.66  190 47.45
11.Eva CHAPMAN10Retford 1:37.18  181 48.48
12.Rebecca HAYNES10Cheadle 1:42.28  155 -
13.Amelia HALL10Bramcote 1:53.15  115 53.13
 Rebecca DARRINGTON10Sherwood DNC     
 Eve MILNER10Worksop DQ T 1L     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Bethany EASTON11Arnold 1:16.22  376 36.93
2.Isobell SHEPHARD11NottmLeander 1:21.58  306 40.02
3.Amillia MOTH11Radford 1:23.09  290 41.31
4.Daisy STONE11Ripley 1:24.22  278 40.03
5.Amelia HARGRAVE11Mansfield 1:24.23  278 41.57
6.Leah SEAGRAVE11Sherwood 1:24.92  272 41.21
6.Molly ETHERINGTON11Sutton 1:24.92  272 41.66
8.Rhianna WRIGHT11Falcon Nttm 1:26.01  261 41.49
9.Sophie HALL11Bramcote 1:29.61  231 44.00
10.Esme WARSOP11Calv Bing 1:30.81  222 43.73
11.Libbie EDWARDS11Sutton 1:30.93  221 44.57
12.Tilly-Mae MARLOW11Mansfield 1:32.66  209 45.39
13.Hannah BENNISON11Falcon Nttm 1:35.12  193 46.04
14.Harriet GRANAHAN11Cheadle 1:38.60  173 46.86

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Heidi MARRIOTT12Sherwood 1:10.38  478 34.29
2.Kate MORRIS12Bramcote 1:10.98  466 34.69
3.Sarah HOLMES12Sutton 1:15.50  387 36.95
4.Milli-Jo MACDONALD12Arnold 1:15.91  380 37.43
5.Grace MANSON12Sherwood 1:16.17  377 36.63
6.Emily MORRIS12Bramcote 1:16.54  371 38.06
7.Talitha OUD12Sutton 1:17.91  352 37.77
8.Alice JONES12Sutton 1:19.69  329 38.86
8.Keira DOBBS12Sutton 1:19.69  329 38.60
10.Emma MASTERSON12Cheadle 1:20.25  322 40.13
11.Olivia BARRETT12Sherwood 1:20.86  315 39.17
12.Lauren BULL12Cheadle 1:21.17  311 40.11
13.Abigail YOUNG12Mansfield 1:24.65  274 41.30
14.Heather WALKER12Sutton 1:26.33  259 41.31
15.Coleby ADKIN12Nottportland 1:29.68  231 43.35
16.Amy SHELDON12Falcon Nttm 1:30.24  226 44.04
17.Charlotte HOPKINSON12Mansfield 1:38.60  173 47.81
 Madeleine BAKER12Sherwood DQ ST     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lucy CONROY13Worksop 1:13.23  424 35.24
2.Charlie-May MEADE13Mansfield 1:13.71  416 34.86
3.Ellethea HAWLEY13Sutton 1:13.98  411 36.48
4.Lottie WARSOP13Calv Bing 1:14.65  400 36.40
5.Erin DIXON13NottmLeander 1:15.46  387 36.85
6.Suranne CAVE13Sherwood 1:16.22  376 37.06
7.Emma PEEL13Sutton 1:17.02  364 37.75
8.Eleanor WATSON13Arnold 1:17.66  355 37.77
9.Niamh CONNOLLY13Ripley 1:19.07  337 39.55
10.Lauren CHURCH13Sutton 1:21.19  311 39.34
11.Millie SMITH13CarltonForum 1:21.37  309 40.39
12.Zoe RADFORD13Ripley 1:25.53  266 40.53
13.Maria LEE13Radford 1:34.36  198 45.81

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Ella GALLAGHER14NottmLeander 1:09.37  499 33.85
2.Chloe QUINN14Sutton 1:09.96  486 34.50
3.Gracie CLIFTON14Sherwood 1:10.93  466 34.58
4.Emily HANNAFORD14Radford 1:11.85  449 35.17
5.Jessica COLLISHAW14NottmLeander 1:13.29  423 35.47
6.Ella CROFT14Calv Bing 1:14.30  406 36.76
7.Morgan GREEN14Arnold 1:14.64  400 36.70

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Ellis MALSON15Sutton 1:08.03  529 32.81
2.Jessica DOHERTY15Calv Bing 1:11.65  453 34.97
3.Abbie CONROY16Worksop 1:12.99  428 35.79
4.Sophie HUTSON15Sutton 1:13.55  418 35.35
5.Ellie READ15Sutton 1:13.72  415 35.58
6.Kyra MACDONALD15Arnold 1:14.04  410 35.39
7.Charlotte BAGULEY17Mansfield 1:15.56  386 36.34
8.Emma HUTSON17Falcon Nttm 1:15.64  385 37.06
9.Ellie BARKER15Falcon Nttm 1:18.02  350 38.30
10.Malaika MATHIESON15Radford 1:18.10  349 38.00
11.Heather EDWARDS15Sutton 1:19.60  330 39.11

UP