Girls Open 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Seema CHAMAN9Bramcote 3:25.20  209 44.271:34.442:39.51
2.Amelia HOPKINSON9Mansfield 3:32.28  189 48.491:42.072:44.29
3.Amelia ROBERTS9Sutton 3:38.66  173 49.541:43.792:46.79
 Erin O'NEILL9Radford DQ ST       
 Olivia BEARD9Bramcote DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Evie JOHNSON10Bramcote 2:51.78  356 38.501:23.152:11.52
2.Heaven HARRIS-BURTON10NottmLeander 2:58.42  318 39.521:24.612:17.99
3.Ruby MAIDEN10Sherwood 3:06.76  277 42.311:28.542:25.64
4.Stacey WILSON10Falcon Nttm 3:09.41  266 44.871:29.242:25.23
5.Amelia GIBSON10Newark 3:13.06  251 43.221:30.602:30.38
6.Rhyanne PASCOE10Sutton 3:23.12  215 46.391:38.602:38.91
7.Emily HAWKINS10Arnold 3:23.55  214 43.291:36.112:37.01
8.Eve SHELDON10Falcon Nttm 3:24.43  211 49.191:39.622:37.09
9.Eva CHAPMAN10Retford 3:25.65  208 47.161:41.142:44.25
10.Rebecca HAYNES10Cheadle 3:35.50  180 49.051:44.212:43.73
11.Amelia HALL10Bramcote 4:04.34  124 54.451:54.023:05.68
 Eve MILNER10Worksop DNC       

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellie LOADES11Bramcote 2:47.49  385 36.101:19.292:08.21
2.Bethany EASTON11Arnold 2:49.47  371 36.351:17.992:09.96
3.Amaia STEELE11Arnold 2:52.09  355 39.591:23.432:13.21
4.Leah SEAGRAVE11Sherwood 2:57.04  326 38.001:22.142:16.17
5.Amillia MOTH11Radford 3:00.92  305 41.781:24.322:19.97
6.Libbie EDWARDS11Sutton 3:01.44  302 39.341:27.082:21.86
7.Rhianna WRIGHT11Falcon Nttm 3:01.69  301 37.701:24.402:20.84
8.Daisy STONE11Ripley 3:06.03  281 41.341:27.832:27.43
9.Molly ETHERINGTON11Sutton 3:06.07  280 43.791:28.962:24.60
10.Amelia HARGRAVE11Mansfield 3:08.03  272 41.711:27.092:26.40
11.Sophie HALL11Bramcote 3:09.15  267 42.331:31.772:26.13
12.Hannah BENNISON11Falcon Nttm 3:14.31  246 42.811:32.232:28.75
13.Tilly-Mae MARLOW11Mansfield 3:16.89  237 46.591:37.782:33.70
14.Macy ROE11Sutton 3:17.25  235 41.011:33.122:31.35
15.Daisy SHERIDAN11Radford 3:19.61  227 45.531:34.692:36.55
16.Esme WARSOP11Calv Bing 3:20.97  222 44.931:37.482:35.53
 Isobell SHEPHARD11NottmLeander DNF       
 Saki KAMURA11Nottportland DQ T 6L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Kate MORRIS12Bramcote 2:30.07  535 32.071:10.071:54.38
2.Heidi MARRIOTT12Sherwood 2:36.93  468 34.811:12.782:01.48
3.Sarah HOLMES12Sutton 2:41.02  433 36.021:17.022:05.86
4.Talitha OUD12Sutton 2:42.56  421 33.741:17.072:05.87
5.Emily MORRIS12Bramcote 2:42.90  418 36.151:17.612:06.42
6.Keira DOBBS12Sutton 2:43.21  416 34.151:15.702:04.92
7.Alice JONES12Sutton 2:47.77  383 35.081:19.672:12.05
8.Leah HANNAFORD12Radford 2:47.81  382 35.931:20.142:09.17
9.Grace MANSON12Sherwood 2:48.53  378 36.771:18.912:11.14
10.Milli-Jo MACDONALD12Arnold 2:49.68  370 36.601:19.292:11.15
11.Lauren BULL12Cheadle 2:51.95  355 37.141:22.332:12.28
12.Emma MASTERSON12Cheadle 2:52.01  355 38.711:22.792:12.09
13.Lily JACKSON-OATES12Arnold 2:52.55  352 39.291:24.462:14.63
14.Libby DOVE12Sutton 2:53.79  344 38.801:23.312:15.58
15.Jessica CHURCH12Sutton 2:57.42  324 42.071:27.082:19.32
16.Emily GIBBS12Radford 2:59.77  311 38.881:25.072:18.52
17.Amy SHELDON12Falcon Nttm 3:06.59  278 41.601:30.422:22.93
18.Abigail YOUNG12Mansfield 3:08.81  268 43.831:30.182:26.22
19.Ella PEACH12Sutton 3:09.16  267 39.841:28.702:26.12
20.Coleby ADKIN12Nottportland 3:12.67  253 42.481:31.252:30.29

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ellethea HAWLEY13Sutton 2:33.01  505 33.601:10.981:55.10
2.Gracie DAWES13Ripley 2:35.07  485 34.271:13.361:58.61
3.Suranne CAVE13Sherwood 2:35.08  485 31.781:12.731:58.31
4.Erin DIXON13NottmLeander 2:40.29  439 36.041:15.242:03.48
5.Harriet BEBBINGTON13Cheadle 2:41.38  430 33.771:16.262:03.77
6.Lucy CONROY13Worksop 2:42.20  424 34.871:14.892:03.68
7.Lottie WARSOP13Calv Bing 2:43.20  416 37.831:19.022:06.64
8.Niamh CONNOLLY13Ripley 2:46.16  394 36.301:18.582:08.59
9.Emma PEEL13Sutton 2:46.65  390 37.691:18.632:07.53
10.Tammy CHAMBERLAIN13Sutton 2:51.41  359 39.381:25.722:11.98
11.Olivia SMITH13CarltonForum 2:53.60  345 37.091:21.262:12.57
12.Lauren CHURCH13Sutton 2:55.59  334 37.651:21.292:15.48
13.Ella MAHER13Falcon Nttm 2:55.93  332 36.501:22.942:16.20
14.Charlotte HAWKINS13Arnold 3:01.83  301 37.101:24.062:21.33
15.Aimee WEBSTER13Sutton 3:03.01  295 40.471:28.102:21.38

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Gracie CLIFTON14Sherwood 2:29.17  545 31.841:10.031:54.10
2.Chloe QUINN14Sutton 2:32.25  512 31.931:09.881:56.66
3.Ella GALLAGHER14NottmLeander 2:39.23  448 34.121:13.152:01.14
4.Ella CROFT14Calv Bing 2:39.88  442 34.921:15.922:02.50
5.Jessica COLLISHAW14NottmLeander 2:40.86  434 34.631:14.532:03.70
6.Morgan GREEN14Arnold 2:47.67  383 35.291:16.552:06.84
7.Elissa LANGTON14Sutton 2:48.61  377 36.471:20.452:09.70

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Holly MCGARVA15Radford 2:32.28  512 33.501:14.291:55.71
2.Jessica DOHERTY15Calv Bing 2:35.73  479 35.091:14.132:00.42
3.Ellie READ15Sutton 2:36.71  470 33.501:13.962:00.26
4.Kyra MACDONALD15Arnold 2:39.19  448 35.121:15.472:00.50
5.Malaika MATHIESON15Radford 2:42.34  422 34.191:16.132:02.73
6.Megan HANSON15Kimberley 2:42.55  421 33.651:16.892:01.30
7.Ellie BARKER15Falcon Nttm 2:44.66  405 36.631:17.782:07.14
8.Abbie CONROY16Worksop 2:46.85  389 35.681:15.852:08.22
9.Heather EDWARDS15Sutton 2:51.76  357 37.201:20.132:11.73
10.Anna SHAW15Arnold 2:53.81  344 37.941:22.392:12.61
 Natalee MELDRUM16Sutton DQ T 4L       

Disqualification Codes

UP