Boys 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Luke CHAPMAN10Braunstone 1:22.72  207 40.22
2.Marik GOODWIN10Worksop 1:23.75  199 41.39
3.Joseph KINGSLAND10Kimberley 1:24.46  194 40.78
4.Joseph SADLER10Sherwood 1:30.02  160 43.79
5.Giovanni BALANUR10Sutton 1:33.28  144 44.58

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Matthew FALLON11NottmLeander 1:20.39  225 39.67
2.Ryan WILCOX11Bramcote 1:20.51  224 39.18
3.Adam PRING11Sherwood 1:20.93  221 39.81
4.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 1:23.28  202 40.61
5.Jack BANNISTER11Arnold 1:23.77  199 41.37
6.Finlay CHAPMAN11Braunstone 1:24.49  194 42.22
7.Michael ARLACHOV11Bramcote 1:25.20  189 40.36
8.Adam HUDSON11Sutton 1:25.45  187 42.04
9.Connor MARSH11Sutton 1:34.02  141 46.99
10.Jake SAUNDERS11CarltonForum 1:39.84  117 48.65

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 1:12.58  306 35.60
2.Joshua HARRIS12Bramcote 1:15.05  277 37.18
3.Samuel TEMPLETON12Retford 1:19.09  236 38.30
4.Benjamin HINBEST12Crewe Flyers 1:20.57  224 40.65
5.Nathan DAVIES12Bramcote 1:24.11  196 41.27

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Matthew GRAY13South Lincs 1:06.53  398 32.75
2.Benjamin SHARROCKS13Mansfield 1:10.14  339 34.35
3.Owen WAKEFIELD13Sherwood 1:15.49  272 36.53
4.Ross LARGE13Bramcote 1:15.80  269 37.66
5.Sam WILLIAMS13Arnold 1:16.45  262 37.60
6.Matthew HULL13Sherwood 1:17.96  247 37.87
7.Joseph STATHER13Crewe Flyers 1:20.77  222 39.20
8.Liam MARSH13Sutton 1:28.66  168 -

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Luke ELLIOTT14South Lincs 1:02.68  475 30.77
2.Charlie HUMPHRIES14Worksop 1:06.10  405 32.24
3.Henry SLAWSON14Mansfield 1:11.20  324 34.90
4.Bradley STATE14Radford 1:13.58  294 35.37

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Tom MITCHELL15South Lincs 1:01.98  492 30.41
2.Benjamin CANAVAN-TAYLO17Mansfield 1:04.48  437 30.66
3.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 1:05.40  419 32.03
4.Brendan O'KEEFE16Mansfield 1:05.80  411 31.85
5.Aaron GLOVER15Crewe Flyers 1:06.37  400 32.58
6.Sam MURDEN15Falcon Nttm 1:07.80  376 32.93
7.Christopher BARRETT17Deepings 1:08.21  369 33.90
8.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 1:08.75  360 33.49
9.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 1:11.62  319 34.88
10.Joseph MAYE15Braunstone 1:11.89  315 34.99
11.Bradley HINBEST16Crewe Flyers 1:12.66  305 35.60
12.Aaron LEE15Sutton 1:13.41  296 36.37
13.Vaughan BRYAN15Bramcote 1:17.06  256 36.65
 Liam O'KEEFE17Mansfield DNC     

UP