Boys 09 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph LEWIS9Sherwood 3:09.03  176 43.651:32.572:21.47
2.Matthew WOODHALL9Sutton 3:11.07  171 46.651:34.932:23.65
3.Thomas BROMPTON9Bramcote 3:13.83  164 46.481:35.872:25.61
4.Stanley ALEXANDER9Braunstone 3:14.26  162 45.721:34.752:25.51
5.Jack ARMSBY9Mansfield 3:15.40  160 44.471:35.892:27.87
6.Owen HARDING9Sutton 3:25.34  137 49.181:41.452:34.00
7.William FRANCIS9Kimberley 3:48.79  99 54.381:53.022:52.31
8.Archie COOPER9Bramcote 3:55.96  90 53.841:55.452:55.44
 Will PARKER9Calv Bing DQ T 4L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dominic BOOLS10Radford 2:48.98  247 39.991:23.322:07.69
2.Guy FARNSWORTH10NottmLeander 2:52.51  232 41.241:25.872:09.79
3.Luke CHAPMAN10Braunstone 2:57.93  212 41.071:25.962:12.86
4.Jack EDIS10Calv Bing 3:04.12  191 44.091:32.172:19.73
5.Joshua MERRIFIELD10Arnold 3:07.60  180 44.821:34.102:22.22
6.Edward DURHAM10Worksop 3:07.65  180 43.981:33.172:22.47
7.Joseph SADLER10Sherwood 3:07.99  179 44.781:33.342:24.05
8.Giovanni BALANUR10Sutton 3:10.61  172 45.021:34.502:24.28
9.Tom GILES10Calv Bing 3:10.69  172 45.581:35.022:23.79
10.Adam TILLEY10Braunstone 3:18.05  153 47.651:37.542:29.91

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan WILCOX11Bramcote 2:43.61  272 39.701:21.602:03.05
2.Matthew FALLON11NottmLeander 2:45.26  264 39.441:22.462:04.81
3.Bradley FRANCIS11Kimberley 2:47.55  254 38.801:21.612:05.99
4.Adam PRING11Sherwood 2:48.50  249 40.281:23.282:07.04
5.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 2:55.31  221 41.711:26.562:11.56
6.Finlay CHAPMAN11Braunstone 2:56.99  215 42.901:27.812:13.16
7.Kris MOODLEY11Calv Bing 3:02.22  197 42.511:29.572:16.81
8.Niall PEETERS WEEM11Sherwood 3:04.61  189 42.691:29.472:18.76
9.Adam HUDSON11Sutton 3:07.78  180 43.911:31.702:20.53
10.Connor MARSH11Sutton 3:08.30  178 45.801:35.982:23.87
11.Oliver CLAY11Radford 3:09.38  175 44.911:33.672:22.97
12.Owen-Ben SLADEN11Mansfield 3:12.74  166 46.781:36.992:26.67

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 2:32.92  334 35.921:14.471:53.74
2.Joshua HARRIS12Bramcote 2:35.99  314 38.211:18.601:58.58
3.Liam MEIKLE12Calv Bing 2:59.32  207 41.211:27.502:13.65

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew GRAY13South Lincs 2:20.67  429 33.001:08.911:45.44
2.Ross LARGE13Bramcote 2:35.97  314 37.991:17.531:57.51
3.Liam MARSHALL13Retford 2:36.42  312 36.671:16.141:56.53
4.Sam WILLIAMS13Arnold 2:38.74  298 38.021:18.361:58.95
5.Matthew HULL13Sherwood 2:45.74  262 38.521:21.582:04.81
6.Harrison EDWARDS13Brighouse 2:48.86  248 39.301:22.122:06.12
7.Liam MARSH13Sutton 3:04.41  190 43.181:29.842:17.16

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ruslan GOLUBS14Sutton 2:17.01  464 32.141:07.431:43.29
2.William FOSTER14Bramcote 2:29.01  361 34.901:13.061:51.95
3.Henry SLAWSON14Mansfield 2:29.13  360 34.981:12.551:50.92
4.George PARTRIDGE14Calv Bing 2:29.88  354 35.361:13.671:52.69
5.Bradley STATE14Radford 2:36.12  313 37.351:18.181:59.27
6.Fabio INCERTI14Newark 2:42.14  280 38.411:20.032:01.79

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Tom MITCHELL15South Lincs 2:12.04  518 31.001:04.381:39.08
2.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 2:16.89  465 32.251:07.031:42.01
3.Brendan O'KEEFE16Mansfield 2:23.31  405 32.271:08.161:46.26
4.Aaron GLOVER15Crewe Flyers 2:24.73  394 34.201:10.451:47.86
5.Sam MURDEN15Falcon Nttm 2:24.85  393 32.871:09.571:48.61
6.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 2:29.93  354 34.441:12.201:51.40
7.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 2:38.90  297 37.521:18.131:59.05

UP