Boys 09 Yrs/Over 200m IM - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL9Sutton 3:18.58  170 -1:34.042:33.27
2.Owen HARDING9Sutton 3:29.46  145 46.161:39.592:41.59
3.Stanley ALEXANDER9Braunstone 3:33.54  136 49.351:40.022:48.64
4.Jack ARMSBY9Mansfield 3:34.06  135 44.881:36.382:46.76
5.Joseph WHITCHURCH9Bramcote 3:34.22  135 49.241:47.202:47.23
6.Martin VALTCHANOV9Bramcote 3:54.51  103 52.021:52.163:02.30
 Joseph LEWIS9Sherwood DQ T 3L       

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dominic BOOLS10Radford 2:53.04  257 41.001:22.782:15.58
2.Marik GOODWIN10Worksop 3:06.40  205 43.101:28.952:26.61
3.William DARRINGTON10Sherwood 3:08.80  198 44.001:31.852:25.54
4.Luke CHAPMAN10Braunstone 3:08.91  197 41.551:28.492:27.22
5.Joseph SADLER10Sherwood 3:13.02  185 43.521:30.552:30.28
6.Nicholas MELDRUM10Mansfield 3:16.80  175 43.361:36.802:35.13
7.Jack EDIS10Calv Bing 3:19.78  167 46.401:34.182:34.40
8.Adam TILLEY10Braunstone 3:32.79  138 47.441:40.892:44.92
9.Matthew MILLINGTON10South Lincs 3:57.21  99 54.991:59.983:06.09
 Joseph KINGSLAND10Kimberley DQ T 3L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Adam PRING11Sherwood 2:47.97  281 36.751:20.812:10.88
2.Matthew FALLON11NottmLeander 2:48.09  280 39.901:22.652:14.33
3.Ryan WILCOX11Bramcote 2:48.19  280 40.011:23.402:11.04
4.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 2:56.70  241 39.671:24.622:17.66
5.Bailey WARD11Sherwood 2:56.86  241 38.291:24.752:19.02
6.Finlay CHAPMAN11Braunstone 3:00.99  224 40.231:26.312:22.98
7.Adam HUDSON11Sutton 3:02.26  220 40.231:26.172:20.53
8.Michael ARLACHOV11Bramcote 3:04.41  212 40.421:25.972:23.40
9.Kallum PENMAN11Deepings 3:04.99  210 43.561:30.982:24.03
10.Oliver CLAY11Radford 3:06.73  204 41.021:29.302:27.17
11.Connor MARSH11Sutton 3:07.26  203 41.731:30.982:25.00
12.Joshua LEESON11Sutton 3:09.87  194 40.801:28.902:22.83
13.Matthew SPALTON11Bramcote 3:12.89  185 47.651:34.292:32.13
14.Jack BANNISTER11Arnold 3:29.13  145 42.111:32.392:40.43
15.Jake SAUNDERS11CarltonForum 3:29.68  144 52.171:46.292:41.94
 Owen-Ben SLADEN11Mansfield DNC       

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 2:37.35  342 36.561:15.442:02.46
2.Joshua HARRIS12Bramcote 2:41.35  317 36.001:16.492:06.07
3.Samuel TEMPLETON12Retford 2:44.04  302 35.651:17.502:05.65
4.Jim FERGIE12Sutton 2:46.61  288 36.001:19.612:09.49
5.Benjamin HINBEST12Crewe Flyers 2:46.79  287 35.031:19.602:11.76
6.Nathan DAVIES12Bramcote 2:57.91  236 41.081:24.562:19.30
7.Luke BLANCHARD12South Lincs 3:01.53  222 37.951:25.532:20.07
8.Morgan GALLIMORE12Mansfield 3:02.29  220 38.421:23.552:21.53
9.Zacc FEENSTRA12Radford 3:06.68  205 43.411:32.222:27.34

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Elliot CLOGG13Sherwood 2:19.44  491 29.961:04.251:48.00
2.Rhys TAYLOR13Mansfield 2:23.81  448 30.911:09.581:50.10
3.Matthew GRAY13South Lincs 2:30.48  391 32.161:09.081:55.01
4.Benjamin SHARROCKS13Mansfield 2:31.71  382 32.991:10.121:56.37
5.Liam MARSHALL13Retford 2:35.42  355 34.131:13.981:58.26
6.Sam WILLIAMS13Arnold 2:42.34  311 37.101:18.712:06.08
7.Nathaniel WOOD13Sherwood 2:43.48  305 33.211:17.412:08.53
8.Ross LARGE13Bramcote 2:43.68  304 37.731:19.032:08.89
9.Daniel ATKINSON13Retford 2:48.37  279 36.991:20.122:10.91
10.Owen WAKEFIELD13Sherwood 2:48.45  279 36.341:17.362:12.30
11.Joseph STATHER13Crewe Flyers 3:01.97  221 39.721:22.422:21.01
12.Liam MARSH13Sutton 3:05.68  208 41.011:28.362:24.68
 Matthew HULL13Sherwood DQ SL 5L       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke ELLIOTT14South Lincs 2:19.24  494 30.971:05.621:48.15
2.Charlie HUMPHRIES14Worksop 2:19.27  493 29.921:05.741:48.29
3.Jordan BULL14Deepings 2:24.30  443 29.701:07.901:50.24
4.Tyrelle HAMILTON14Mansfield 2:26.25  426 30.941:07.961:51.95
5.Eric ANSCOMBE14Radford 2:30.20  393 32.921:13.581:55.20
6.Samuel INGHAM14Braunstone 2:33.69  367 34.071:15.161:59.08
7.Bradley STATE14Radford 2:37.47  341 32.781:12.311:59.09
8.Henry SLAWSON14Mansfield 2:40.35  323 35.221:13.612:04.87
9.Samuel WATSON14Mansfield 2:51.71  263 35.231:19.462:12.42

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas ATKINSON15Retford 2:12.69  570 29.221:02.341:42.01
2.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 2:16.43  525 28.991:04.851:44.82
3.Tom MITCHELL15South Lincs 2:16.93  519 29.861:03.451:45.10
4.Thomas HOWARTH16Mansfield 2:18.91  497 30.281:07.501:45.63
5.Robert BARTON18Sherwood 2:19.90  487 28.861:05.821:47.13
6.Bradley HINBEST16Crewe Flyers 2:25.74  430 30.141:07.751:52.08
7.Aaron GLOVER15Crewe Flyers 2:26.74  422 30.941:07.441:52.56
8.Christopher BARRETT17Deepings 2:26.77  421 30.811:08.491:53.17
9.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 2:27.78  413 32.321:12.951:55.63
10.Sam MURDEN15Falcon Nttm 2:28.33  408 30.351:07.851:53.28
11.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 2:29.95  395 31.661:08.661:54.82
12.Max SHAW15Braunstone 2:37.22  343 33.731:14.662:01.86
13.Christopher NATHWANI-C15Radford 2:39.23  330 33.751:13.992:02.08
14.Liam O'KEEFE17Mansfield 2:51.55  264 36.211:18.782:08.12

UP