Boys 09 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas BROMPTON9Bramcote 35.42  188 
2.Joseph LEWIS9Sherwood 35.88  181 
3.Matthew WOODHALL9Sutton 35.92  180 
4.Stanley ALEXANDER9Braunstone 36.05  178 
5.Will PARKER9Calv Bing 36.09  177 
6.Matthew PAVIER9Retford 37.33  160 
7.Harrison CASEY9Eckington 38.20  150 
8.Callum PEEL9Mansfield 38.53  146 
9.Martin VALTCHANOV9Bramcote 39.35  137 
10.Jack ARMSBY9Mansfield 39.86  132 
11.Owen HARDING9Sutton 40.71  123 
12.Alexander SLANEY9Sherwood 41.95  113 
13.William FRANCIS9Kimberley 43.36  102 
 Alexander PEETERS WEEM9Sherwood DQ FO 2L    
 Harry YORSTON9Mansfield DQ ST    

Disqualification Codes

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Edward DURHAM10Worksop 34.58  202 
2.Nicholas MELDRUM10Mansfield 34.87  197 
3.Luke CHAPMAN10Braunstone 34.96  195 
4.Giovanni BALANUR10Sutton 35.10  193 
5.Joseph SADLER10Sherwood 35.71  183 
6.Joshua MERRIFIELD10Arnold 36.09  177 
7.Jack EDIS10Calv Bing 36.88  166 
8.William DARRINGTON10Sherwood 37.20  162 
9.Kynan WONG10Bramcote 37.59  157 
10.Matthew MILLINGTON10South Lincs 38.52  146 
11.Tom GILES10Calv Bing 39.01  140 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ryan WILCOX11Bramcote 32.56  242 
2.Adam PRING11Sherwood 32.69  239 
3.Adam HUDSON11Sutton 33.43  223 
4.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 33.91  214 
5.Oliver CLAY11Radford 34.21  208 
6.Niall PEETERS WEEM11Sherwood 34.31  207 
7.Finlay CHAPMAN11Braunstone 34.38  205 
8.Bailey WARD11Sherwood 34.60  201 
9.James BRETT11Braunstone 34.81  198 
10.Jake BIGGS11Mansfield 35.19  191 
11.Owen-Ben SLADEN11Mansfield 35.95  180 
12.Connor MARSH11Sutton 36.25  175 
13.Tom WEBB11Bramcote 37.00  165 
14.Caid MURPHY-LEA11Sutton 39.39  136 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jacob CARRINGTON12Calv Bing 29.89  313 
2.Owen OTTAWAY12Sherwood 30.70  289 
3.William HOGG12Eckington 31.78  260 
4.Jim FERGIE12Sutton 31.84  259 
5.Joseph HEMPSALL12Mansfield 34.67  200 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Rhys TAYLOR13Mansfield 27.76  391 
2.Nathaniel WOOD13Sherwood 29.61  322 
3.Benjamin FOULSTON13Bramcote 30.29  301 
4.Sam WILLIAMS13Arnold 31.30  272 
5.Joseph STATHER13Crewe Flyers 31.76  261 
6.Harrison EDWARDS13Brighouse 31.88  258 
7.Liam MARSH13Sutton 33.79  216 

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ruslan GOLUBS14Sutton 25.56  500 
2.Tyrelle HAMILTON14Mansfield 27.54  400 
3.Bradley STATE14Radford 27.83  388 
4.Henry SLAWSON14Mansfield 28.98  343 
5.George PARTRIDGE14Calv Bing 29.83  315 
6.Eric ANSCOMBE14Radford 30.09  307 
7.Samuel WATSON14Mansfield 30.48  295 
8.Joshua MITCHELL14CarltonForum 32.33  247 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Oliver HEMPSALL18Mansfield 24.04  602 
2.Robert BARTON18Sherwood 25.25  519 
3.Christopher BAGULEY17Mansfield 25.73  491 
4.Jack RIGBY17Mansfield 25.85  484 
5.Benjamin CANAVAN-TAYLO17Mansfield 26.33  458 
6.Tom MITCHELL15South Lincs 26.44  452 
7.Jake WHITWORTH17Sherwood 26.51  449 
8.Samuel CREAK17Sutton 26.52  448 
9.Thomas HOWARTH16Mansfield 26.56  446 
10.Brendan O'KEEFE16Mansfield 26.76  436 
11.Jason LAI17Sutton 27.31  410 
12.Sam MURDEN15Falcon Nttm 27.41  406 
13.Aaron LEE15Sutton 27.74  391 
14.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 28.09  377 
15.Joseph MAYE15Braunstone 28.30  369 
16.Aaron GLOVER15Crewe Flyers 28.43  364 
17.Matthew RADFORD17Mansfield 28.87  347 
18.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 28.97  344 
19.Liam O'KEEFE17Mansfield 29.62  321 
 Alex DRIVER15Arnold DNC    

UP