Boys 09 Yrs/Over 200m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph LEWIS9Sherwood 2:51.60  194 39.211:24.752:09.78
2.Matthew WOODHALL9Sutton 3:01.56  163 41.681:29.572:17.21
3.Stanley ALEXANDER9Braunstone 3:07.57  148 41.771:29.592:21.25
4.Owen HARDING9Sutton 3:08.60  146 43.471:32.902:22.33
5.Joseph WHITCHURCH9Bramcote 3:11.21  140 40.611:30.902:22.22
6.Jack ARMSBY9Mansfield 3:15.47  131 42.601:33.432:25.36
7.William FRANCIS9Kimberley 3:19.27  124 44.291:36.292:30.71
8.Martin VALTCHANOV9Bramcote 3:19.38  123 42.581:34.812:28.36

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dominic BOOLS10Radford 2:31.59  281 35.171:14.491:54.23
2.Joseph KINGSLAND10Kimberley 2:32.74  275 35.741:14.731:54.75
3.Marik GOODWIN10Worksop 2:35.49  261 36.241:16.571:56.46
4.Thomas DEELEY10Retford 2:40.66  236 35.971:17.021:59.49
5.Luke CHAPMAN10Braunstone 2:44.38  220 37.541:19.472:02.24
6.Joshua MERRIFIELD10Arnold 2:50.19  199 38.941:22.792:07.91
7.Giovanni BALANUR10Sutton 2:50.43  198 38.261:22.862:08.09
8.Yousef ABU MRAHEEL10Bramcote 2:52.61  190 38.301:21.932:07.83
9.Joseph SADLER10Sherwood 2:53.13  189 40.271:26.112:11.19
10.Nicholas MELDRUM10Mansfield 2:53.32  188 38.731:23.282:10.06
11.Jack EDIS10Calv Bing 2:55.33  182 39.491:24.922:11.37
12.Adam TILLEY10Braunstone 3:11.38  139 43.301:34.272:24.06

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Bradley FRANCIS11Kimberley 2:28.18  301 33.591:10.841:49.96
2.Ryan WILCOX11Bramcote 2:28.74  298 35.001:13.341:52.11
3.Asher HUFFEN11CarltonForum 2:29.69  292 34.131:12.811:52.28
4.Adam PRING11Sherwood 2:31.68  281 36.081:16.181:55.37
5.Finlay CHAPMAN11Braunstone 2:33.53  271 35.901:14.201:54.33
6.Bailey WARD11Sherwood 2:36.60  255 35.981:16.591:58.17
7.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 2:36.96  253 35.101:15.101:56.56
8.Thomas WHITE11Arnold 2:37.02  253 36.231:16.641:57.44
9.Adam HUDSON11Sutton 2:39.44  242 35.651:15.901:57.76
10.Kallum PENMAN11Deepings 2:41.57  232 37.691:18.732:01.06
11.Oliver CLAY11Radford 2:43.07  226 37.861:20.272:02.98
12.Owen-Ben SLADEN11Mansfield 2:45.44  216 38.301:21.092:04.67
13.Ben WEBSTER11Bramcote 2:46.30  213 36.861:19.402:00.86
14.Joshua LEESON11Sutton 2:48.01  206 36.781:20.032:05.36
15.James BRETT11Braunstone 2:50.38  198 37.621:22.592:08.01
16.Jake BIGGS11Mansfield 2:50.46  198 40.081:23.962:08.81
17.Matthew SPALTON11Bramcote 2:51.46  194 40.301:24.132:08.81
18.Connor MARSH11Sutton 2:52.11  192 40.141:24.682:09.46
19.Tom WEBB11Bramcote 2:53.04  189 39.561:24.262:09.66
20.Jake SAUNDERS11CarltonForum 3:09.92  143 41.831:31.342:20.24

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 2:20.06  357 32.681:07.881:44.02
2.Joshua HARRIS12Bramcote 2:22.05  342 33.951:10.531:47.35
3.Samuel TEMPLETON12Retford 2:24.35  326 33.411:09.961:47.40
4.Benjamin HINBEST12Crewe Flyers 2:25.24  320 33.321:10.921:48.86
5.Jim FERGIE12Sutton 2:28.45  299 35.291:14.161:53.01
6.Nathan DAVIES12Bramcote 2:34.37  266 35.041:15.911:55.89
7.Zacc FEENSTRA12Radford 2:37.18  252 35.481:15.721:56.73

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR13Mansfield 2:07.82  469 29.251:01.741:34.98
2.Matthew GRAY13South Lincs 2:12.55  421 29.821:03.711:38.40
3.Benjamin SHARROCKS13Mansfield 2:13.27  414 30.821:04.641:39.58
4.Ross LARGE13Bramcote 2:17.27  379 31.811:06.911:42.65
5.Nathaniel WOOD13Sherwood 2:17.81  374 31.381:06.391:42.25
6.Owen WAKEFIELD13Sherwood 2:20.24  355 32.741:08.401:44.48
7.Liam MARSHALL13Retford 2:22.17  341 32.511:08.621:46.09
8.Sam WILLIAMS13Arnold 2:22.97  335 33.211:10.071:47.20
9.James WEBSTER13Bramcote 2:23.94  329 33.381:10.731:47.91
10.Daniel ATKINSON13Retford 2:26.61  311 33.051:10.281:48.33
11.Joseph STATHER13Crewe Flyers 2:34.73  264 33.981:13.371:54.95
12.Liam MARSH13Sutton 2:41.14  234 36.971:18.272:00.99

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Luke ELLIOTT14South Lincs 2:04.52  508 28.981:00.501:33.04
2.Jordan BULL14Deepings 2:05.73  493 28.0159.821:33.14
3.William FOSTER14Bramcote 2:12.93  417 30.301:04.681:39.68
4.Samuel INGHAM14Braunstone 2:15.44  394 30.881:05.501:41.84
5.Fabio INCERTI14Newark 2:15.80  391 30.571:05.011:41.20
6.Henry SLAWSON14Mansfield 2:16.35  387 30.971:05.571:41.29
6.Bradley STATE14Radford 2:16.35  387 30.961:06.361:42.48
8.Samuel WATSON14Mansfield 2:28.18  301 33.571:11.221:50.27

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Alex WRAY15Deepings 2:00.15  565 27.2157.151:29.30
2.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 2:00.42  561 28.1459.111:30.41
3.Thomas HOWARTH16Mansfield 2:00.49  560 27.9458.501:29.91
4.Tom MITCHELL15South Lincs 2:00.93  554 27.7357.911:29.65
5.Robert BARTON18Sherwood 2:02.58  532 28.1059.371:31.17
6.Jake WHITWORTH17Sherwood 2:04.47  508 28.0059.521:31.74
7.Bradley HINBEST16Crewe Flyers 2:07.67  471 29.761:02.191:35.52
8.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 2:08.52  462 30.111:03.531:37.41
9.Christopher BARRETT17Deepings 2:08.73  459 29.411:02.051:35.75
10.Aaron GLOVER15Crewe Flyers 2:09.04  456 29.741:02.731:36.17
11.Sam MURDEN15Falcon Nttm 2:10.50  441 29.751:02.871:36.89
12.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 2:13.55  411 31.111:04.961:39.87
13.Brendan O'KEEFE16Mansfield 2:13.63  411 30.031:03.531:37.88
14.Max SHAW15Braunstone 2:23.01  335 31.641:07.811:46.04

UP