Boys 10/12 Yrs 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Guy FARNSWORTH10NottmLeander 5:20.43  292 
 50m 36.00100m 1:16.26150m 1:57.34200m 2:38.64250m 3:20.23300m 4:01.57350m 4:42.36400m 5:20.43
2.Marik GOODWIN10Worksop 5:24.96  280 
 50m 36.14100m 1:16.86150m 1:58.08200m 2:39.86250m 3:21.03300m 4:02.33350m 4:44.35400m 5:24.96
3.Luke CHAPMAN10Braunstone 5:51.32  222 
 50m 38.48100m 1:21.71150m 2:06.43200m 2:51.12250m 3:36.55300m 4:22.18350m 5:08.97400m 5:51.32
4.Yousef ABU MRAHEEL10Bramcote 6:06.39  195 
 50m 40.33100m 1:26.93150m 2:14.57200m 3:00.99250m 3:46.45300m 4:34.35350m 5:22.41400m 6:06.39
5.Tom GILES10Calv Bing 6:08.78  192 
 50m 40.87100m 1:27.55150m 2:15.79200m 3:02.85250m 3:50.34300m 4:38.43350m 5:25.83400m 6:08.78
6.Jack EDIS10Calv Bing 6:11.85  187 
 50m 40.77100m 1:27.67150m 2:15.39200m 3:03.83250m 3:51.35300m 4:39.34350m 5:27.34400m 6:11.85
7.Harvey SANDS10Eckington 6:27.23  165 
 50m 40.34100m 1:28.19150m 2:17.28200m 3:07.20250m 3:57.45300m 4:48.80350m 5:39.21400m 6:27.23

10/12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 4:48.26  402 
 50m 32.39100m 1:07.85150m 1:44.38200m 2:21.44250m 2:58.01300m 3:34.86350m 4:11.82400m 4:48.26
2.Matthew FALLON11NottmLeander 4:50.93  391 
 50m 32.65100m 1:08.83150m 1:46.09200m 2:23.84250m 3:00.77300m 3:38.52350m 4:15.27400m 4:50.93
3.Samuel TEMPLETON12Retford 5:01.56  351 
 50m 33.43100m 1:10.35150m 1:48.48200m 2:26.97250m 3:05.16300m 3:44.02350m 4:22.83400m 5:01.56
4.Ryan WILCOX11Bramcote 5:05.95  336 
 50m 33.87100m 1:11.76150m 1:50.72200m 2:29.52250m 3:08.52300m 3:47.96350m 4:27.62400m 5:05.95
5.Liam MEIKLE12Calv Bing 5:17.28  301 
 50m 34.74100m 1:13.82150m 1:53.89200m 2:34.78250m 3:16.36300m 3:56.94350m 4:37.88400m 5:17.28
6.Finlay CHAPMAN11Braunstone 5:17.93  299 
 50m 35.85100m 1:14.20150m 1:54.13200m 2:34.85250m 3:16.42300m 3:57.63350m 4:38.36400m 5:17.93
7.Guy FARNSWORTH10NottmLeander 5:20.43  292 
 50m 36.00100m 1:16.26150m 1:57.34200m 2:38.64250m 3:20.23300m 4:01.57350m 4:42.36400m 5:20.43
8.Marik GOODWIN10Worksop 5:24.96  280 
 50m 36.14100m 1:16.86150m 1:58.08200m 2:39.86250m 3:21.03300m 4:02.33350m 4:44.35400m 5:24.96
9.Bailey WARD11Sherwood 5:27.60  273 
 50m 35.97100m 1:16.53150m 1:58.45200m 2:40.16250m 3:22.42300m 4:03.50350m 4:46.10400m 5:27.60
10.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 5:33.18  260 
 50m 35.37100m 1:16.64150m 1:59.05200m 2:42.65250m 3:26.03300m 4:10.00350m 4:53.65400m 5:33.18
11.Michael ARLACHOV11Bramcote 5:33.34  260 
 50m 35.58100m 1:15.64150m 1:57.68200m 2:40.67250m 3:24.70300m 4:08.47350m 4:52.03400m 5:33.34
12.Zacc FEENSTRA12Radford 5:33.73  259 
 50m 36.68100m 1:17.54150m 1:59.61200m 2:42.31250m 3:24.98300m 4:08.46350m 4:51.85400m 5:33.73
13.Kris MOODLEY11Calv Bing 5:39.79  245 
 50m 37.56100m 1:21.27150m 2:04.49200m 2:48.45250m 3:32.08300m 4:15.19350m 4:57.77400m 5:39.79
14.Adam HUDSON11Sutton 5:41.24  242 
 50m 37.80100m 1:21.21150m 2:05.11200m 2:49.18250m 3:32.86300m 4:16.80350m 5:00.18400m 5:41.24
15.Oliver CLAY11Radford 5:46.39  231 
 50m 38.75100m 1:22.77150m 2:07.58200m 2:51.99250m 3:37.01300m 4:21.96350m 5:05.72400m 5:46.39
16.Luke CHAPMAN10Braunstone 5:51.32  222 
 50m 38.48100m 1:21.71150m 2:06.43200m 2:51.12250m 3:36.55300m 4:22.18350m 5:08.97400m 5:51.32
17.Yousef ABU MRAHEEL10Bramcote 6:06.39  195 
 50m 40.33100m 1:26.93150m 2:14.57200m 3:00.99250m 3:46.45300m 4:34.35350m 5:22.41400m 6:06.39
18.Tom GILES10Calv Bing 6:08.78  192 
 50m 40.87100m 1:27.55150m 2:15.79200m 3:02.85250m 3:50.34300m 4:38.43350m 5:25.83400m 6:08.78
19.Jack EDIS10Calv Bing 6:11.85  187 
 50m 40.77100m 1:27.67150m 2:15.39200m 3:03.83250m 3:51.35300m 4:39.34350m 5:27.34400m 6:11.85
20.Harvey SANDS10Eckington 6:27.23  165 
 50m 40.34100m 1:28.19150m 2:17.28200m 3:07.20250m 3:57.45300m 4:48.80350m 5:39.21400m 6:27.23

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Matthew FALLON11NottmLeander 4:50.93  391 
 50m 32.65100m 1:08.83150m 1:46.09200m 2:23.84250m 3:00.77300m 3:38.52350m 4:15.27400m 4:50.93
2.Ryan WILCOX11Bramcote 5:05.95  336 
 50m 33.87100m 1:11.76150m 1:50.72200m 2:29.52250m 3:08.52300m 3:47.96350m 4:27.62400m 5:05.95
3.Finlay CHAPMAN11Braunstone 5:17.93  299 
 50m 35.85100m 1:14.20150m 1:54.13200m 2:34.85250m 3:16.42300m 3:57.63350m 4:38.36400m 5:17.93
4.Bailey WARD11Sherwood 5:27.60  273 
 50m 35.97100m 1:16.53150m 1:58.45200m 2:40.16250m 3:22.42300m 4:03.50350m 4:46.10400m 5:27.60
5.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 5:33.18  260 
 50m 35.37100m 1:16.64150m 1:59.05200m 2:42.65250m 3:26.03300m 4:10.00350m 4:53.65400m 5:33.18
6.Michael ARLACHOV11Bramcote 5:33.34  260 
 50m 35.58100m 1:15.64150m 1:57.68200m 2:40.67250m 3:24.70300m 4:08.47350m 4:52.03400m 5:33.34
7.Kris MOODLEY11Calv Bing 5:39.79  245 
 50m 37.56100m 1:21.27150m 2:04.49200m 2:48.45250m 3:32.08300m 4:15.19350m 4:57.77400m 5:39.79
8.Adam HUDSON11Sutton 5:41.24  242 
 50m 37.80100m 1:21.21150m 2:05.11200m 2:49.18250m 3:32.86300m 4:16.80350m 5:00.18400m 5:41.24
9.Oliver CLAY11Radford 5:46.39  231 
 50m 38.75100m 1:22.77150m 2:07.58200m 2:51.99250m 3:37.01300m 4:21.96350m 5:05.72400m 5:46.39

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 4:48.26  402 
 50m 32.39100m 1:07.85150m 1:44.38200m 2:21.44250m 2:58.01300m 3:34.86350m 4:11.82400m 4:48.26
2.Samuel TEMPLETON12Retford 5:01.56  351 
 50m 33.43100m 1:10.35150m 1:48.48200m 2:26.97250m 3:05.16300m 3:44.02350m 4:22.83400m 5:01.56
3.Liam MEIKLE12Calv Bing 5:17.28  301 
 50m 34.74100m 1:13.82150m 1:53.89200m 2:34.78250m 3:16.36300m 3:56.94350m 4:37.88400m 5:17.28
4.Zacc FEENSTRA12Radford 5:33.73  259 
 50m 36.68100m 1:17.54150m 1:59.61200m 2:42.31250m 3:24.98300m 4:08.46350m 4:51.85400m 5:33.73

UP