Boys 13 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 4:13.54  591 
 50m 28.32100m 59.88150m 1:32.19200m 2:04.89250m 2:37.78300m 3:10.99350m 3:42.91400m 4:13.54
2.Thomas HOWARTH16Mansfield 4:14.03  587 
 50m 28.46100m 1:00.02150m 1:32.44200m 2:05.26250m 2:38.07300m 3:10.95350m 3:43.45400m 4:14.03
3.Tom MITCHELL15South Lincs 4:14.86  581 
 50m 28.26100m 59.63150m 1:31.89200m 2:04.36250m 2:37.36300m 3:10.45350m 3:43.35400m 4:14.86
4.Alex WRAY15Deepings 4:17.77  562 
 50m 28.30100m 59.72150m 1:32.06200m 2:04.93250m 2:38.31300m 3:12.32350m 3:45.62400m 4:17.77
5.Luke ELLIOTT14South Lincs 4:23.89  524 
 50m 28.74100m 1:00.99150m 1:34.56200m 2:08.32250m 2:42.82300m 3:16.75350m 3:50.98400m 4:23.89
6.Rhys TAYLOR13Mansfield 4:26.15  510 
 50m 29.88100m 1:02.52150m 1:36.87200m 2:11.38250m 2:45.89300m 3:20.12350m 3:53.91400m 4:26.15
7.Eric ANSCOMBE14Radford 4:34.34  466 
 50m 31.18100m 1:05.94150m 1:40.84200m 2:15.83250m 2:50.86300m 3:25.99350m 4:00.71400m 4:34.34
8.George PARTRIDGE14Calv Bing 4:34.57  465 
 50m 31.36100m 1:05.99150m 1:40.98200m 2:16.35250m 2:51.59300m 3:26.98350m 4:02.00400m 4:34.57
9.Sam MURDEN15Falcon Nttm 4:35.39  461 
 50m 29.93100m 1:03.13150m 1:37.85200m 2:13.13250m 2:48.30300m 3:24.17350m 4:00.33400m 4:35.39
10.Matthew GRAY13South Lincs 4:35.44  460 
 50m 31.04100m 1:04.94150m 1:39.79200m 2:15.08250m 2:50.61300m 3:26.15350m 4:01.39400m 4:35.44
11.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 4:35.45  460 
 50m 31.30100m 1:05.87150m 1:40.98200m 2:16.23250m 2:51.40300m 3:26.72350m 4:01.73400m 4:35.45
12.Samuel INGHAM14Braunstone 4:38.51  445 
 50m 30.09100m 1:04.07150m 1:39.43200m 2:15.72250m 2:51.70300m 3:28.08350m 4:04.53400m 4:38.51
13.William FOSTER14Bramcote 4:43.77  421 
 50m 31.01100m 1:05.47150m 1:41.37200m 2:17.88250m 2:54.67300m 3:31.80350m 4:08.80400m 4:43.77
14.Ross LARGE13Bramcote 4:44.32  419 
 50m 32.29100m 1:08.35150m 1:44.42200m 2:21.14250m 2:57.28300m 3:33.73350m 4:09.72400m 4:44.32
15.Henry SLAWSON14Mansfield 4:47.47  405 
 50m 31.20100m 1:06.61150m 1:42.66200m 2:19.50250m 2:56.65300m 3:33.91350m 4:11.39400m 4:47.47
16.Ryan RIMMER15Crewe Flyers 4:52.97  383 
 50m 31.90100m 1:06.40150m 1:42.47200m 2:20.13250m 2:57.89300m 3:36.71350m 4:15.12400m 4:52.97
17.Matthew HULL13Sherwood 4:57.34  366 
 50m 34.20100m 1:11.57150m 1:49.35200m 2:26.66250m 3:04.76300m 3:42.63350m 4:20.71400m 4:57.34
18.Sam WILLIAMS13Arnold 4:59.77  357 
 50m 34.00100m 1:11.58150m 1:49.83200m 2:27.74250m 3:06.08300m 3:44.79350m 4:22.92400m 4:59.77
19.Joseph STATHER13Crewe Flyers 5:21.70  289 
 50m 34.76100m 1:15.36150m 1:57.45200m 2:39.29250m 3:21.21300m 4:02.54350m 4:43.76400m 5:21.70

UP