Boys 09 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Matthew WOODHALL9Sutton 3:43.19  158 52.241:50.132:48.22
2.Matthew PAVIER9Retford 3:48.64  147 52.621:51.112:51.04
3.Alexander SLANEY9Sherwood 4:03.50  121 52.581:56.283:02.54
4.Archie COOPER9Bramcote 4:23.29  96 58.012:07.183:16.60

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Dominic BOOLS10Radford 3:19.34  221 45.461:38.132:30.07
2.Thomas DEELEY10Retford 3:20.46  218 46.681:39.322:31.18
3.William DARRINGTON10Sherwood 3:25.70  201 47.281:39.472:32.68
4.Nicholas MELDRUM10Mansfield 3:47.94  148 52.261:51.092:50.33
5.Matthew MILLINGTON10South Lincs 4:03.50  121 56.222:01.493:05.34
6.Adam TILLEY10Braunstone 4:07.45  115 57.082:01.463:04.88

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan WILCOX11Bramcote 3:07.85  265 43.631:32.002:20.74
2.Thomas WHITE11Arnold 3:10.18  255 44.161:32.212:22.05
3.Evan-Ross COGGINS11Bramcote 3:25.18  203 45.941:38.902:32.77
4.Adam HUDSON11Sutton 3:28.18  194 47.841:41.302:35.21
5.Joshua LEESON11Sutton 3:35.60  175 47.491:42.382:39.07
6.Connor MARSH11Sutton 3:36.00  174 49.891:45.982:41.74
7.Kallum PENMAN11Deepings 3:36.15  173 49.651:45.122:41.16
8.Owen-Ben SLADEN11Mansfield 3:37.01  171 50.441:47.222:43.18
9.Jake BIGGS11Mansfield 3:37.13  171 51.171:48.522:45.01
10.James BRETT11Braunstone 3:38.28  168 47.821:43.732:40.59
11.Ben WEBSTER11Bramcote 3:48.34  147 52.681:52.772:52.11
 Adam PRING11Sherwood DQ T 6L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Owen OTTAWAY12Sherwood 3:02.88  287 41.341:27.862:15.76
2.Joshua HARRIS12Bramcote 3:14.89  237 46.541:37.322:26.41

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Rhys TAYLOR13Mansfield 2:41.89  414 35.741:16.772:00.33
2.Matthew GRAY13South Lincs 2:52.65  341 38.351:23.312:08.64
3.James WEBSTER13Bramcote 2:56.66  318 40.951:25.932:12.02
4.Liam MARSHALL13Retford 2:58.16  310 39.361:24.572:11.25

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Jordan BULL14Deepings 2:36.68  456 34.681:14.381:54.98
2.Eric ANSCOMBE14Radford 2:45.86  385 36.951:19.672:03.74
3.Samuel INGHAM14Braunstone 2:53.96  333 38.111:22.472:09.11
4.Fabio INCERTI14Newark 3:00.64  298 39.881:25.292:13.08
5.William FOSTER14Bramcote 3:00.95  296 40.551:25.922:13.26

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Thomas HOWARTH16Mansfield 2:29.62  524 32.501:10.071:49.17
2.Ben BUCKLEY18Crewe Flyers 2:36.38  459 35.731:16.051:56.75
3.Alex WRAY15Deepings 2:42.27  411 34.521:15.181:58.78
4.Stuart EASTWOOD15Crewe Flyers 2:49.84  358 37.641:20.832:05.87
5.Bradley HINBEST16Crewe Flyers 2:53.21  338 39.731:24.312:09.65
6.Sam MURDEN15Falcon Nttm 2:54.13  332 40.051:25.362:10.37
7.Christopher NATHWANI-C15Radford 3:02.65  288 41.561:27.592:15.91

UP