Girls 10 Yrs/Over 100m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lucy GRATTON10Worksop 1:21.77  308 40.26
2.Chloe QUINN10Sutton 1:26.41  261 42.34
3.Amelia FOVARGUE10South Lincs 1:30.84  224 44.20
4.Flora LAI10Sutton 1:31.72  218 45.03
5.Hollie-Mae DOVE10Mansfield 1:35.87  191 46.25
6.Chloe GOULDING10Calv Bing 1:36.69  186 47.23

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Angelina FREEMAN11Deepings 1:18.97  342 38.73
2.Naomi DILLEY11Bramcote 1:21.63  309 39.89
3.Ellis MALSON11Mansfield 1:21.75  308 39.33
4.Emily MCCANN11South Lincs 1:21.85  307 39.74
5.Holly MCGARVA11Radford 1:22.61  298 40.02
6.Millie STANDEN11Sherwood 1:24.44  279 40.47
7.Shannon BARRETT11Sherwood 1:25.25  271 41.17
8.Sophie HUTSON11Falcon Nttm 1:25.70  267 42.13
9.Ellie BARKER11Falcon Nttm 1:25.93  265 41.73
10.Nicola PEACH11Sutton 1:26.59  259 41.39
11.Katie DURRINGTON11Braunstone 1:29.67  233 44.78

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Imogen WHITING12Bramcote 1:13.09  431 35.26
2.Mia FERGIE12Sutton 1:14.41  408 36.11
3.Holly WHITEHEAD12Sherwood 1:16.01  383 36.81
4.Libby Mae COLEMAN12Sherwood 1:16.94  369 37.84
5.Jade KENNERELL12NottmLeander 1:19.10  340 38.57
6.Emily JAMES12Sherwood 1:19.43  336 39.33
7.Emily KEEN12Arnold 1:22.12  304 40.03
8.Grace RUDD-HEARN12Newark 1:22.24  302 39.88
9.Alex BABENKO12Retford 1:23.32  291 39.89
10.Mollie STENTIFORD12Bramcote 1:23.40  290 40.48
11.Grace LYNK12Mansfield 1:24.37  280 41.26
12.Krystle PRIESTLEY12Sherwood 1:25.32  271 41.27
13.Sophie GRIERSON12Retford 1:25.82  266 41.49
14.Hannah DAVIES12Arnold 1:27.85  248 42.20
15.Molly BURGESS12Retford 1:28.64  241 43.71
 Hannah GAYNE12CarltonForum DNC     
 Sophie TRICKETT12Newark DQ T 1L     
 Olivia SLANEY12Sherwood DQ T 3L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Neve FERGIE13Sutton 1:11.22  466 34.56
2.Lucy AMBROSE13Worksop 1:12.79  436 35.24
3.Daisy COOKSON13Retford 1:14.26  411 36.40
4.Isabel SPINLEY13Deepings 1:15.36  393 36.67
5.Georgia FARR13Crewe Flyers 1:17.14  367 38.14
6.Maje FELTEN13Falcon Nttm 1:17.43  362 36.84
7.Chloe PEACH13Sutton 1:17.78  358 37.61
8.Charlotte BAGULEY13Mansfield 1:17.98  355 38.20
9.Charlotte PETLEY13Retford 1:18.33  350 38.83
10.Ella SIMMONITE13Worksop 1:18.39  349 38.52
11.Elise YORSTON13Mansfield 1:18.85  343 38.14
12.Heidi CHAPMAN13Braunstone 1:23.26  291 40.65
13.Emma HUTSON13Falcon Nttm 1:23.44  290 -
14.Jasmine FAHY13Bramcote 1:25.25  271 42.31

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Eleanor TEMPLER14South Lincs 1:12.06  450 35.60
2.Nicole LAI14Sutton 1:13.19  429 34.84
3.Hannah TAYLOR14Worksop 1:14.68  404 36.30
4.Gemma BAKER14South Lincs 1:20.27  325 38.92
5.Elizabeth MULLIGAN14Radford 1:20.78  319 40.18
6.Danielle SHLACKMAN14Deepings 1:22.23  302 40.75

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jade CLARKE17Sherwood 1:07.95  536 33.37
2.Lauren QUINN15Sutton 1:08.91  514 34.04
3.Jessica PARNELL15Mansfield 1:11.52  460 34.34
4.Emily WALDRAM15Sherwood 1:12.09  449 34.15
5.Nicole GOULDING15Calv Bing 1:12.73  437 34.83
6.Bethany MOORE15Crewe Flyers 1:13.67  421 35.70
7.Kelda MCKNIGHT17Deepings 1:14.12  413 36.47
8.Emily CANAVAN-TAYLOR16Mansfield 1:16.35  378 36.48

UP