Girls 09 Yrs/Over 50m Freestyle - Heats (Declared Winners)

09 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Ellie BLAKEY9Arnold 35.22  287 
2.Summer SIMPSON9Bramcote 36.52  258 
3.Ellethea HAWLEY9Sutton 39.55  203 
4.Jessica REED9Newark 39.98  196 
5.Beth ROBERTS9Bramcote 41.15  180 
6.Nell POLLEY9Sutton 41.17  180 
7.Martha JARDINE9Bramcote 41.22  179 
7.Emma PEEL9Mansfield 41.22  179 
9.Jasmine BRYAN9Bramcote 42.50  163 

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Chloe QUINN10Sutton 32.75  357 
2.Amy MEAD10Radford 32.94  351 
3.Amelia FOVARGUE10South Lincs 36.18  265 
4.Yanna MIHAYLOVA10Bramcote 37.62  236 
5.Chloe BOULTON10Mansfield 37.98  229 
6.Imogen LYNK10Mansfield 38.00  229 
7.Chloe PEARSON10Bramcote 38.03  228 
8.Samantha MILLINGTON10South Lincs 38.07  227 
9.Fleur BEILBY10Mansfield 38.15  226 
10.Georgiana TEMPLETON10Retford 38.35  222 
11.Flora LAI10Sutton 38.49  220 
12.Chloe GOULDING10Calv Bing 39.35  206 
13.Elli SEAGRAVE10Mansfield 39.44  204 
14.Emily FREEMAN10Mansfield 40.34  191 
15.Ellie BUNKER10Sutton 40.37  191 
16.Ella BEARD10Bramcote 40.63  187 
17.Lauren MORLEY10Sutton 40.92  183 

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Emily MCCANN11South Lincs 31.90  387 
2.Mia ALEXANDER11Braunstone 33.35  338 
3.Millie STANDEN11Sherwood 33.36  338 
4.Shannon BARRETT11Sherwood 33.83  324 
5.Ellie READ11Sutton 34.04  318 
6.Ellis MALSON11Mansfield 34.05  318 
7.Ellie BARKER11Falcon Nttm 35.41  283 
8.Jesse JARDINE11Bramcote 35.52  280 
9.Francesca INCERTI11Newark 36.20  264 

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Imogen WHITING12Bramcote 30.35  449 
2.Holly WHITEHEAD12Sherwood 31.15  415 
3.Niamh BROWN12Deepings 32.32  372 
4.Olivia SLANEY12Sherwood 32.39  369 
5.Grace RUDD-HEARN12Newark 33.04  348 
5.Alex BABENKO12Retford 33.04  348 
7.Grace LYNK12Mansfield 33.14  345 
8.Sophie RADFORD12Mansfield 33.43  336 
9.Lauren DOBBS12Sutton 34.00  319 
10.Mollie STENTIFORD12Bramcote 34.04  318 
11.Krystle PRIESTLEY12Sherwood 35.18  288 

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Sophie BUNKER13Sutton 29.52  488 
2.Isabelle POUNTAIN13Crewe Flyers 30.81  429 
3.Alice GOWING13South Lincs 30.84  428 
4.Jessica HOWARTH13Mansfield 31.48  402 
5.Charlotte BAGULEY13Mansfield 31.69  394 
6.Georgia FARR13Crewe Flyers 31.74  393 
7.Heidi CHAPMAN13Braunstone 33.56  332 
8.Jasmine FAHY13Bramcote 33.81  325 
9.Abigail WATSON13Mansfield 34.09  317 
10.Rebecca WINTER13Radford 34.19  314 
 Saffron BLACKWOOD13Calv Bing DQ SL 1L    

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Bryony CRANK14Crewe Flyers 30.42  446 
2.Nicole LAI14Sutton 31.24  412 
3.Sophie MELVIN14Falcon Nttm 31.60  398 

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Jade CLARKE17Sherwood 28.24  558 
2.Grace FARR15Crewe Flyers 28.35  551 
3.Hannah CLAY16Radford 29.00  515 
4.Lauren QUINN15Sutton 29.06  512 
5.Esme WOOD15Sherwood 29.24  502 
6.Natalie BACON15Arnold 29.50  489 
7.Emily WALDRAM15Sherwood 30.27  453 
8.Jessica PARNELL15Mansfield 30.33  450 
8.Nicole GOULDING15Calv Bing 30.33  450 
10.Rhiannon TAYLOR15Mansfield 30.37  448 
11.Emily CANAVAN-TAYLOR16Mansfield 30.64  436 
12.Bethany MOORE15Crewe Flyers 30.90  425 
13.Coby MALSON15Mansfield 31.39  406 
14.Kayleigh ADAMS17Deepings 31.69  394 

UP