Girls 13 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Eleanor TEMPLER14South Lincs 4:33.14  636 
 50m 31.86100m 1:05.88150m 1:40.20200m 2:14.64250m 2:49.00300m 3:23.62350m 3:58.70400m 4:33.14
2.Lauren QUINN15Sutton 4:35.76  618 
 50m 31.84100m 1:06.56150m 1:41.49200m 2:16.73250m 2:51.85300m 3:27.21350m 4:01.99400m 4:35.76
3.Grace FARR15Crewe Flyers 4:36.27  614 
 50m 31.52100m 1:06.12150m 1:41.06200m 2:16.58250m 2:51.79300m 3:27.39350m 4:02.51400m 4:36.27
4.Neve FERGIE13Sutton 4:37.70  605 
 50m 31.99100m 1:06.20150m 1:40.78200m 2:16.25250m 2:51.50300m 3:26.96350m 4:02.67400m 4:37.70
5.Kelda MCKNIGHT17Deepings 4:39.55  593 
 50m 31.92100m 1:06.95150m 1:42.50200m 2:18.33250m 2:53.01300m 3:28.36350m 4:04.23400m 4:39.55
6.Hannah TAYLOR14Worksop 4:42.23  576 
 50m 32.18100m 1:07.23150m 1:43.01200m 2:19.11250m 2:55.09300m 3:31.54350m 4:07.52400m 4:42.23
7.Georgia STIRLAND14CityofDerby 4:45.85  555 
 50m 30.96100m 1:05.32150m 1:41.25200m 2:17.93250m 2:54.59300m 3:31.72350m 4:08.94400m 4:45.85
8.Lucy AMBROSE13Worksop 4:47.10  547 
 50m 32.93100m 1:08.91150m 1:45.76200m 2:22.44250m 2:58.99300m 3:35.72350m 4:12.48400m 4:47.10
9.Hannah CLAY16Radford 4:47.24  547 
 50m 32.00100m 1:07.75150m 1:43.88200m 2:20.87250m 2:58.18300m 3:35.63350m 4:12.51400m 4:47.24
10.Alice GOWING13South Lincs 4:50.54  528 
 50m 33.39100m 1:09.88150m 1:46.52200m 2:23.22250m 3:00.87300m 3:38.17350m 4:15.27400m 4:50.54
11.Ella ROBINSON17NottmLeander 4:51.13  525 
 50m 33.08100m 1:08.38150m 1:44.15200m 2:20.79250m 2:58.07300m 3:35.28350m 4:13.14400m 4:51.13
12.Nicole GOULDING15Calv Bing 4:54.11  509 
 50m 33.29100m 1:09.79150m 1:46.94200m 2:24.39250m 3:01.87300m 3:39.70350m 4:17.13400m 4:54.11
13.Ella SIMMONITE13Worksop 4:55.43  502 
 50m 34.60100m 1:12.41150m 1:50.75200m 2:29.06250m 3:06.70300m 3:44.34350m 4:21.10400m 4:55.43
14.Isabel SPINLEY13Deepings 4:56.16  499 
 50m 33.66100m 1:11.03150m 1:48.77200m 2:27.13250m 3:05.29300m 3:42.81350m 4:20.55400m 4:56.16
15.Danielle SHLACKMAN14Deepings 4:58.33  488 
 50m 34.12100m 1:11.79150m 1:49.97200m 2:28.04250m 3:06.20300m 3:44.37350m 4:22.23400m 4:58.33
16.Gemma BAKER14South Lincs 5:00.99  475 
 50m 33.54100m 1:10.93150m 1:49.26200m 2:27.82250m 3:06.48300m 3:44.91350m 4:23.48400m 5:00.99
17.Grace HEGARTY13Worksop 5:02.53  468 
 50m 35.01100m 1:13.29150m 1:52.29200m 2:31.51250m 3:10.27300m 3:48.74350m 4:27.06400m 5:02.53
18.Jessica HOWARTH13Mansfield 5:05.14  456 
 50m 34.17100m 1:11.94150m 1:50.38200m 2:29.55250m 3:08.72300m 3:48.08350m 4:27.67400m 5:05.14
19.Charlotte PETLEY13Retford 5:06.84  448 
 50m 35.82100m 1:13.95150m 1:53.34200m 2:32.90250m 3:12.27300m 3:51.10350m 4:30.28400m 5:06.84
20.Chloe PEACH13Sutton 5:07.38  446 
 50m 34.91100m 1:14.46150m 1:55.14200m 2:35.98250m 3:15.11300m 3:54.16350m 4:31.56400m 5:07.38
21.Emma KING15Braunstone 5:10.55  432 
 50m 35.27100m 1:13.64150m 1:52.92200m 2:32.68250m 3:12.16300m 3:51.91350m 4:31.95400m 5:10.55
22.Heidi CHAPMAN13Braunstone 5:18.54  401 
 50m 35.54100m 1:14.94150m 1:55.32200m 2:35.70250m 3:17.15300m 3:57.14350m 4:38.59400m 5:18.54
23.Isabelle POUNTAIN13Crewe Flyers 5:30.60  358 
 50m 34.63100m 1:16.51150m 1:59.46200m 2:42.47250m 3:25.13300m 4:07.91350m 4:50.96400m 5:30.60
24.Berri HARRISON14Deepings 5:32.91  351 
 50m 35.83100m 1:16.14150m 1:59.20200m 2:41.71250m 3:24.46300m 4:07.49350m 4:51.41400m 5:32.91
25.Jasmine FAHY13Bramcote 5:37.74  336 
 50m 38.80100m 1:21.86150m 2:05.55200m 2:50.41250m 3:32.87300m 4:16.20350m 4:56.51400m 5:37.74
 Rebecca MCKENZIE14South Lincs DNC    

UP