Girls 10 Yrs/Over 100m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Lucy GRATTON10Worksop 1:30.44  333 43.08
2.Rebecca HYATT10Sherwood 1:35.86  279 45.53
3.Hollie-Mae DOVE10Mansfield 1:39.51  250 46.01
4.Yanna MIHAYLOVA10Bramcote 1:43.89  219 50.32
5.Natasha UTLEY10Retford 1:44.07  218 49.77
6.Chloe QUINN10Sutton 1:45.28  211 49.36
7.Ellie BUNKER10Sutton 1:46.90  201 52.99
8.Lauren MORLEY10Sutton 1:53.70  167 52.62
 Amelia FOVARGUE10South Lincs DQ SL     

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Holly MCGARVA11Radford 1:27.92  362 41.87
2.Emily MCCANN11South Lincs 1:29.75  340 41.89
3.Angelina FREEMAN11Deepings 1:32.13  315 42.62
4.Naomi DILLEY11Bramcote 1:36.05  278 45.96
5.Jessica DOHERTY11Calv Bing 1:36.20  276 45.86
6.Mia ALEXANDER11Braunstone 1:39.98  246 47.29
7.Anna BUCKLEY11Calv Bing 1:44.31  217 49.91
8.Ellie BARKER11Falcon Nttm 1:45.46  210 50.42
9.Matilda BOOT11Bramcote 1:46.53  203 50.08

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jade KENNERELL12NottmLeander 1:24.79  404 40.31
2.Natalee MELDRUM12Mansfield 1:25.93  388 41.08
3.Madeline WILKINSON12Bramcote 1:26.72  377 41.95
4.Bailie HARRISON12Deepings 1:26.73  377 40.88
5.Hannah WEBB12Worksop 1:27.78  364 41.18
6.Mia FERGIE12Sutton 1:27.98  361 41.15
7.Niamh BROWN12Deepings 1:29.03  349 42.33
8.Kya MCBRIDE12Calv Bing 1:30.06  337 42.63
8.Emily JAMES12Sherwood 1:30.06  337 42.43
10.Imogen WHITING12Bramcote 1:30.33  334 42.74
11.Amber WHITELOCK12NottmLeander 1:30.70  330 42.27
12.Libby Mae COLEMAN12Sherwood 1:32.84  308 43.67
13.Lauren DOBBS12Sutton 1:36.75  272 45.42
14.Riminy CASEY12Eckington 1:37.31  267 44.96
15.Ellie TENNANT12Eckington 1:37.94  262 46.28
16.Alice MULLIGAN12Radford 1:38.47  258 47.24
17.Olivia SLANEY12Sherwood 1:38.61  257 46.67
18.Erica BROWN12Sherwood 1:40.47  243 47.49
19.Hannah BURBANKS12Bramcote 1:45.57  209 49.54
 Hannah GAYNE12CarltonForum DNC     
 Amy WOOD12Dewsbury DQ SL 3L     

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Jade YOUNG13Sherwood 1:21.90  448 38.65
2.Maisie CHUNG13Arnold 1:22.23  443 38.89
3.Charlotte BAGULEY13Mansfield 1:23.85  418 39.64
4.Sophie BUNKER13Sutton 1:25.90  388 40.30
5.Jessica HOWARTH13Mansfield 1:26.66  378 40.61
6.Grace HEGARTY13Worksop 1:29.08  348 42.96
7.Neve FERGIE13Sutton 1:29.51  343 42.46
8.Jasmine LAI13Sutton 1:29.71  341 41.81
9.Daisy COOKSON13Retford 1:30.07  337 42.70
10.Isabelle POUNTAIN13Crewe Flyers 1:31.71  319 42.64
11.Elise YORSTON13Mansfield 1:32.94  307 43.48
12.Elsie BOOT13Bramcote 1:33.27  303 43.82
13.Abigail WATSON13Mansfield 1:38.52  257 45.48
14.Georgia BRAMLEY13Arnold 1:38.69  256 46.84
15.Jasmine FAHY13Bramcote 1:38.75  255 46.47

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Olivia WALLACE14Calv Bing 1:24.13  413 38.99
2.Mia STRANGE14Braunstone 1:28.99  349 42.17
3.Berri HARRISON14Deepings 1:29.06  348 41.51
4.Gemma BAKER14South Lincs 1:32.03  316 43.39
5.Sophie MELVIN14Falcon Nttm 1:32.16  314 42.88
6.Bryony CRANK14Crewe Flyers 1:33.16  304 43.91

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Grace FARR15Crewe Flyers 1:19.70  486 37.56
2.Kayleigh ADAMS17Deepings 1:23.13  429 39.63
3.Lucy ASHMORE15Braunstone 1:24.63  406 39.12

UP